• Предмет: Физика
  • Автор: AUTANI
  • Вопрос задан 4 месяца назад

дайте відповіді на Запитання:
1.У чому розбіжність між моделями атомів, запропонованими Дж. Томсоном і Е. Резерфордом?
2. У чому недосконалість планетарної моделі атома?
3. Сформулюйте постулати Н. Бора.
4. У чому сутність корпускулярно-хвильового дуалізму?

Ответы

Ответ дал: lanapaherka
1

Ответ:

Модель атома, запропонована Дж. Томсоном, вважала атом електронім сферою, в якій додатні заряди розташовані рівномірно. Цю модель називають пудинговою. Модель атома, запропонована Е. Резерфордом, вважала, що атом складається з малих додатньо заряджених ядер та електронів, які обертаються навколо ядра. Цю модель називають планетарною.

Недосконалість планетарної моделі полягає в тому, що вона не враховує хвильової природи електронів та їхнього взаємодії з ядром. Згідно з квантовою механікою, електрони знаходяться в квантових станах, а не в конкретних траєкторіях, як в планетарній моделі.

Постулати Н. Бора:

Енергія електронів в атомі має дискретне значення, тобто електрони можуть перебувати тільки в певних енергетичних станах.

Електрони можуть здійснювати переходи між енергетичними станами, при цьому виділяється або поглинається кількість енергії, яка дорівнює різниці між енергетичними рівнями.

Корпускулярно-хвильовий дуалізм означає, що частинки (наприклад, електрони) можуть мати як хвильову, так і частинкову природу. Хвильова природа описується хвильовою функцією, яка визначає розподіл ймовірності знаходження частинки в певній точці простору, тоді як частинкова природа описується траєкторією руху частинки.

Вас заинтересует