• Предмет: История
  • Автор: timmaister12
  • Вопрос задан 4 месяца назад

твір за темою Культура українських земель у другій половині ХІV - ХVст..
даю 90 балив​

Ответы

Ответ дал: wrdertwrtyrwruyeegfw
0

У другій половині XIV - XV ст. на теренах України розвивалася унікальна культура, яка сформувалася під впливом різних етнічних та культурних впливів. Вона була дуже багатошаровою і різноманітною, але все ж була здатна зберегти свій органічний характер.

Культура Галичини, Волині, Київщини і Поділля була дуже кольоровою та різноманітною. Найбільше впливали польсько-латинська культура, але й балтійська, тюркська, печенізька, слов’янська, та інші народи залишили свій слід.

Релігія і культ книги також зазнали впливів. Галицько-Волинське князівство стало головним зоном розповсюдження релігії православної та греко-католицької.

Культура ремесла була однією з найважливіших галузей культури Заходу України. Це були переважно ремісники, які створювали різні предмети для побуту ( посуд, текстиль, взуття, меблі тощо). Вони також займались будівництвом.

Архітектура Заходу України була досить різноманітною. Але найвідоміші пам'ятки, що збереглися до нашого часу, є церкви. Під час правління Ольгерда Рюриковича і його наступників відбулася велика кам'яна архітектура. Найбільш відомі зразки архітектури то дерев'яні церкви, такі як Юра Мушкетер і Пирогівська церква. Великим досягненням культури Заходу України є ткання вишивок, які досі залишаються одними з найбільш популярних родів національного одягу.

Таким чином, культура українських земель у другій половині XIV - XV ст. розквітала в житті та була дуже різноманітною. Вона зростала на фундаменті різноманітних культурних традицій та національних елементів, які вписувалися в унікальний дух того часу. Її спадщина залишилася неймовірною, і досі є фундаментом для таких культурних процесів на Україні.

Вас заинтересует