• Предмет: История
  • Автор: dgheshh8
  • Вопрос задан 5 месяцев назад

про життя римлян. Подивившись ОДНЕ з них напишіть про те як жили давні римляни (житло, одяг, їжа, виховання дітей).​

Ответы

Ответ дал: tk42672ie
0

ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ

Життя в давнину було випробуванням для дітей. Якщо їх не вбивали хвороби до п'яти років, то малюків направляли на небезпечні роботи, за які платили копійки. Відчути дитинство у всій красі могли лише діти аристократів. Які були особливості дитинства в Стародавньому Римі?

Народження

Коли в родині з'являлася дитина, її клали біля ніг глави сімейства. Поки той не взяв дитину на руки, малюка не визнавали членом сім'ї. До речі, глава сімейства міг не визнати дітей і навіть вбити. А якщо вони його систематично злили, він міг продати їх в рабство. Глава сімейства міг володіти землею і представляти близьких в юридичному та економічному аспекті. Причому цю роль виконував не тільки батько. У разі його смерті, старший син ставав главою сім'ї.

Амулет замість імені

Цілий тиждень новонароджений жив без імені. Просто смертність була настільки високою, що батьки не поспішали давати ім'я дитині. Після тижня новонародженому влаштовували свято. Там йому давали ім'я, вручали подарунки і сімейний амулет, який хлопчики носили до повноліття, а дівчатка до весілля. Амулети у дівчаток і хлопчиків були різні.

ЇЖА

Етапи дитинства

З юридичної точки зору дитинство римлянина поділялося на кілька етапів.

Перший - від 0 до 7 років. У цей час дитина жила під наглядом родичів і не могла відповідати за свої дії перед законом.

З 7 до 12 років - дівчатка і з 7 до 14 років - хлопчики більше часу проводили з друзями і незнайомими людьми, частіше виходили з дому і могли здійснювати дрібні правочини за згодою опікуна.

З 12 років дівчаток могли видати заміж. Вони були зобов'язані зберігати невинність для чоловіка. Хлопчики з 15 років вважалися зрілими, але до 25 років були юридично обмежені. Тому в шлюб вони вступали після досягнення 25 років. Правда, з 16 років хлопцю дозволялося вступати в сексуальні відносини. Як правило, відбувалося це або з рабинями, або з повіями. Після весілля такий вид близькості не вважався зрадою або перелюбством.


tk42672ie: поклади кращу відповідь
Вас заинтересует