• Предмет: География
  • Автор: an1936292
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Доведіть, що між оболонками Землі існує постійна взаємодія.

Ответы

Ответ дал: mariaaa268
1
Географі́чна оболо́нка— верхня комплексна оболонка Землі, що утворилася внаслідок взаємопроникнення і складної взаємодії окремих геосфер — літосфери, гідросфери, атмосфери і біосфери[1].

Чітких меж географічна оболонка не має. Верхня межа її проходить на висоті 25—30 км над поверхнею Землі, нижня — під океанами на 5—10 км нижче від їхнього дна. Потужність географічної оболонки сягає 60—70 км[1]. Та частина географічної оболонки, в якій виникла й розвивається людська спільнота, називається географічним середовищем[1].

Характерна особливість географічної оболонки — наявність речовини в трьох агрегатних станах: твердому, рідкому й газоподібному. Основні види енергії, що зумовлюють розвиток географічної оболонки, надходять від Сонця (екзогенні) та пов'язані з внутрішньою будовою Землі (ендогенні).
Ответ дал: sofisonia2609
0

Відповідь:

Пояснення:

Між оболонками Землі існує постійна взаємодія, оскільки зовнішня тверда оболонка (земна кора) перебуває в постійному русі та перетворенні під дією внутрішніх сил Землі, що зумовлено процесами конвекції та тектоніки плит. Ці процеси відбуваються в мантії Землі - середній оболонці Землі, яка знаходиться між корою та ядром.Внутрішнє ядро Землі, в свою чергу, є гарячим і рідким залізним ядром, яке створює магнітне поле Землі. Це магнітне поле в свою чергу захищає планету від шкідливого впливу сонячного вітру та космічних випромінювань, тому інші планети, які не мають магнітного поля, відкриті шкідливому впливу космосу.Отже, внутрішні процеси, що відбуваються в мантії та ядрі Землі, впливають на зовнішню кору, а зовнішня кора в свою чергу впливає на внутрішні оболонки Землі. Таким чином, між оболонками Землі існує постійна взаємодія, що зумовлює стійкість та розвиток нашої планети.

Вас заинтересует