• Предмет: Биология
  • Автор: masarak1831
  • Вопрос задан 4 месяца назад

1.Чоловік-дальтонік одружується з жінкою з нормальним кольоровим зором, батько якої був дальтоніком. Яким буде зір у їхніх дітей? Які діти можуть народитися від шлюбу чоловіка-гемофіліка з жінкою-дальтоніком, яка не є носієм алелі гемофілії?
2. Батьки нормально
розрізняють кольори, а їхній син страждає на дальтонізм. Від кого
хлопчик успадкував цю хворобу?
Будь ласка дуже треба !!!!!!!

Ответы

Ответ дал: Аноним
0

Ответ:

Чоловік-дальтонік має алелю дальтонізму на Х-хромосомі. Жінка з нормальним кольоровим зором є гетерозиготною для цієї алелі, оскільки її батько був дальтоніком, тому її генотип має в собі як нормальну, так і аберантну алелі на X-хромосомі. Таким чином, їхні діти можуть успадкувати дальтонізм від батька. Якщо син успадкує аберантну алелю від матері і аберантну алелю від батька, то він буде дальтоніком. Якщо син успадкує аберантну алелю від матері, а нормальну алелю від батька, то він буде гетерозиготним носієм алелі дальтонізму, але матиме нормальний кольоровий зір.

Дальтонізм успадковується на X-хромосомі. Таким чином, дальтонізм у хлопчика може бути успадкований від матері, яка є гетерозиготною носієм алелі дальтонізму на одному з її X-хромосом. Оскільки батьки нормально розрізняють кольори, то батько має нормальний ген на своїх X-хромосомах. Але дальтонізм може бути успадкований від дідуся по материнській лінії, оскільки аберантна алелю дальтонізму може бути присутня на X-хромосомі, яку успадкував від своєї матері.

Объяснение:можна лутший ответ по братцки

Вас заинтересует