• Предмет: История
  • Автор: lizapakhoda
  • Вопрос задан 2 месяца назад

які зміни відбулися в управлінні Римом за часів Августа​

Ответы

Ответ дал: Kotik202311
3

Ответ:

Объяснение:

Після смерті Цезаря влада перейшла до рук сенату, який поквапився укласти з Марком Антонієм угоду: усі розпорядження Цезаря залишилися чинними, його вбивць було помилувано. Невдовзі в Римі заявив про себе новий політичний діяч – родич Цезаря Гай Юлій Цезар Октавіан, якого Цезар усиновив незадовго до смерті та назвав у заповіті основним спадкоємцем.

У листопаді 43 р. до н. е. Октавіан, Марк Антоній та намісник в Іспанії Лепід створили другий тріумвірат, поставивши собі за мету покарати вбивць Цезаря. Через рік у Македонії тріумвірат переміг армію заколотників. Після цього Антоній залишився на Сході, а Октавіан відбув до Італії. Згодом Октавіан усунув від влади Лепіда та виступив проти Антонія, якому цариця Єгипту Клеопатра надала допомогу. У вересні 31 р. до н. е. між флотами Октавіана та Антонія відбулася битва біля мису Акцій. Антоній зазнав поразки – його армія перейшла на бік Октавіана.

Переслідуючи Антонія, Октавіан підійшов до мурів Александрії. Він пообіцяв залишити Клеопатру царицею в Єгипті та захистити її дітей, вимагаючи натомість видати Антонія. Але Антоній і Клеопатра наклали на себе руки. 1 серпня 30 р. до н. е. війська Октавіана вступили в Александрію. Єгипет став римською провінцією.

Після завоювання Єгипту та смерті Антонія Октавіан став єдиним, з необмеженою владою, володарем.

У 27 р. до н. е. на засіданні сенату Октавіан оголосив, що громадянські війни припинено, відновлено мир і що він відмовляється від влади. Сенатори, злякавшись відповідальності, стали благати його не полишати державне кермо й висловили згоду пристати на всі його умови. Так Октавіана проголосили довічним трибуном, консулом та цензором. У нових списках сенаторів ім’я Октавіана стояло першим: він став принцепсом – найавторитетнішим серед сенаторів, тим, хто визначав порядок денний, головував на засіданнях. Тож форму правління в Римі за Октавіана історики називають принципатом.

Октавіан мав найвищу військову владу – імперій (звідси – «імператор» як частина титулу принцепса), міг скликати народні збори та збори сенату, вносити законопроєкти або накладати вето на закони. Згодом йому присвоєно титул верховного жерця, почесний титул Августа («поважний», «возвеличений богами»), трохи пізніше – титул «батька вітчизни».

Імператор Октавіан Август правив Римом від 27 р. до н. е. до 14 р. н. е.

Октавіан Август постійно наголошував, що він лише відновив Римську республіку. Але насправді він створив нову форму управління державою. Римська знать підтримувала нові порядки, бо вбачала в них силу, здатну придушувати повстання рабів і припиняти громадянські війни. Нова держава стала називатися Римською імперією. Від часів Октавіана Августа всіх правителів Римської держави називали імператорами.

Вас заинтересует