• Предмет: Химия
  • Автор: pecheny47
  • Вопрос задан 4 месяца назад

1. Проведіть досліди з визначення якісного складу:
а) амоній ортофосфату;
б) ферум(ІІ) сульфату;
в) ферум(ІІІ) хлориду.
2. У двох пробірках без етикеток містяться розчини солей:
а) калій хлорид і калій ортофосфат;
б) ферум(ІІ) сульфат і цинк сульфат;
в) натрій силікат і натрій карбонат.
За допомогою якісних реакцій розпізнайте солі.
3*. Запропонуйте способи експериментального визначення речовин у кож-
ному із чотирьох переліків і виконайте досліди за одним з них.
А магній сульфат, алюміній сульфат, амоній сульфат
Б амоній хлорид, барій хлорид, натрій силікат
В ферум(ІІ) сульфат, ферум(ІІІ) сульфат, аргентум(І) нітрат
Г барій хлорид, натрій карбонат, натрій ортофосфат


pecheny47: допоможіть

Ответы

Ответ дал: 26pirozhulya
2

Ответ:

1.

а) До розчину амоній ортофосфату додаємо розчин амоній молібдату та розчин азотної кислоти. Утворюється жовтий осад амоній молібдату, що свідчить про наявність фосфат-іонів.

б) До розчину ферум(ІІ) сульфату додаємо розчин натрій гідроксиду. Утворюється зелений осад гідроксиду заліза(ІІ), що свідчить про наявність заліза(ІІ)-іонів.

в) До розчину ферум(ІІІ) хлориду додаємо розчин натрій гідроксиду. Утворюється коричневий осад гідроксиду заліза(ІІІ), що свідчить про наявність заліза(ІІІ)-іонів.

2.

а) До першої пробірки додаємо розчин срібла нітрату. Утворюється білий осад хлориду срібла, що свідчить про наявність хлорид-іонів. До другої пробірки додаємо розчин амоній молібдату та розчин азотної кислоти. Утворюється жовтий осад амоній молібдату, що свідчить про наявність фосфат-іонів.

б) До першої пробірки додаємо розчин натрій гідроксиду. Утворюється білий осад гідроксиду цинку, що свідчить про наявність цинку. До другої пробірки додаємо розчин натрій гідроксиду. Утворюється бурий осад гідроксиду заліза(ІІ), що свідчить про наявність заліза(ІІ)-іонів.

в) До першої пробірки додаємо розчин кальцій хлориду. Утворюється білий осад кальцій сульфату, що свідчить про наявність сульфат-іонів. До другої пробірки додаємо розчин натрій гідроксиду. Утворюється білий осад барій сульфату, що свідчить про наявність барію.

г) До першої пробірки додаємо розчин натрій карбонату. Утворюється білий осад барій карбонату, що свідчить про наявність барію. До другої пробірки додаємо розчин амоній молібдату та розчин азотної кислоти. Утворюється жовтий осад амоній молібдату, що свідчить про наявність фосфат-іонів.

3.

а) Магній сульфат можна визначити, додавши до розчину розчин натрій гідроксиду. Утворюється білий осад гідроксиду магнію. Алюміній сульфат можна визначити, додавши до розчину розчин натрій гідроксиду. Утворюється білий осад гідроксиду алюмінію. Амоній сульфат можна визначити, додавши до розчину розчин натрій гідроксиду. Утворюється білий осад гідроксиду алюмінію, амоній зберігається у розчині.

б) Калій хлорид можна визначити, додавши до розчину розчин срібла нітрату. Утворюється білий осад хлориду срібла. Калій ортофосфат можна визначити, додавши до розчину розчин амоній молібдату та розчин азотної кислоти. Утворюється жовтий осад амоній молібдату, що свідчить про наявність фосфат-іонів.

в) Ферум(ІІ) сульфат можна визначити, додавши до розчину розчин натрій гідроксиду. Утворюється зелений осад гідроксиду заліза(ІІ), що свідчить про наявність заліза(ІІ)-іонів. Ферум(ІІІ) сульфат можна визначити, додавши до розчину розчин натрій гідроксид

Вас заинтересует