• Предмет: Право
  • Автор: lenkasherbina7
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Задача 1. Громадянин У., перебуваючи у нетверезому стані та керуючи власним автомобілем, здійснив наїзд на велосипедиста гр. В. У результаті чого був пошкоджений велосипед гр. В., а сам він отримав тілеснi пошкодження. У зв'язку з цим гр. В. пред'явив до суду позов про відшкодування шкоди гр. У., яка склалася з витрат на лікування у сумі 11 500 грн та ремонту велосипеда у сумі 3 000 грн, усього 14 500 грн. Які загальні умови відповідальності за зобов'язаннями, що виникають як наслідок заподіяної шкоди? Як вирiшими спiр? ​

Ответы

Ответ дал: Arsengh0st14
1

Відповідь: aga

Пояснення:

Згідно зі статтею 1161 Цивільного кодексу України, громадяни та юридичні особи несуть відповідальність за заподіяну шкоду. В даному випадку, громадянин У. поніс відповідальність за шкоду, яку він заподіяв громадянину В., який потерпів від його дій.

Умови відповідальності за зобов'язаннями, що виникають як наслідок заподіяної шкоди, полягають у тому, що заподіяна шкода має бути встановлена, а потім компенсована винним особою. В даному випадку, громадянин У. визнав свою вину в настанні події, тому він несе відповідальність за заподіяну шкоду.

Спір можна вирішити шляхом мирного врегулювання, коли сторони домовляються про відшкодування шкоди. Якщо мирне врегулювання неможливе, то громадянин В. має право звернутися до суду з позовом про відшкодування заподіяної шкоди. Суд вирішує спір згідно з чинним законодавством та на підставі зібраних доказів. У даному випадку, громадянин В. має право на відшкодування заподіяної шкоди в розмірі витрат на лікування та ремонт велосипеда.

Вас заинтересует