Записати речення, підкреслити головні та другорядні члени речення. Визначити спосіб їх вираження. В дужках вказати поширене речення чи непоширене. 1. День кладе на хмари позолоту. 2. Поприбігають вітренята з поля. 3. Мамина пісня у серці бринить. 4. Хтось гукнув мене упівголоса. 5. Вiйнуло сонцем і медом з доріг. Потім вийшла дівчина на поріг. ( якщо можна то на листку!?)​

Ответы

Ответ дал: sallyxx
1

Відповідь:1. День (підмет, виражений іменником) кладе (присудок, виражений дієсловом) на хмари (обставина, вираж. іменником з прийменником) позолоту (додаток, виражений іменником).

2. Поприбігають (присудок, вираж.дієсловом) вітренята (підмет, вираж.іменником) з поля (обставина, вираж. іменником з прийменником).

3. Мамина (означення, вираж.прикмтником) пісня (підмет, вираж.імен.) у серці (додаток, вираж.іменником з прийменником) бринить (присудок, вираж.дієсловом).

4. Хтось (підмет, вираж. займенником) гукнув (присудок, вираж.дієсловом) мене (додаток, вираж. займенником) упівголоса (обставина, виражена прислівником).

5. Війнуло (присудок, вираж. дієсловом) сонцем (додаток, вираж.іменником) і медом (додаток, вираж.іменником) з доріг (обставина, вираж.іменником з прийменником). Потім (обставина, виражена прислівником) вийшла (присудок, вираж.дієсловом) дівчина (підмет, вираж.іменником) на поріг (обставина, вираж.іменником з прийменником).

Пояснення:

Підмет підкреслюється однією суцільною рискою _________

Присудок підкреслюється двома суцільними рисками.

Додаток підкреслюється пунктиром _ _ _ _ _

Обставина підкреслюється штрих-пунктиром _._._._

Означення підкреслюється хвилястою лінією.

Вас заинтересует