допоможіть пж з кр
Означення відокремлюється, якщо:
1) відноситься до особового займенника;
2) стоїть після означуваного слова і є:
а) поширеним узгодженим;
б) складається з двох чи більше непоширених узгоджених однорідних означень;
3) стоїть перед означуваним словом і має додаткове обставинне значення;
4) виражене іменником у непрямому відмінку і стоїть поряд з узгодженим означенням.

1. Із поданих пар простих речень за зразком змоделюйте речення, ускладнені відокремленими означеннями. Вкажіть умови відокремлення.
Зразок. Заходимо до напівосвітленого храму. Храм сповнений музикою органа. – Заходимо до напівосвітленого храму, сповненого музикою органа.

1. Чорний верх робив поставу княгині Ольги врочистою і стрункою. Цей верх був розшитий білими перлами.
2. Нині ця пам’ятка нашої культури 11 століття зберігається в приміщенні національної бібліотеки Франції. Ця пам’ятка названа Рейнським євангелієм.
3. Чарувала думку поета краса придунайських просторів із скіфськими могилами, гаями. Ці могили, гаї були вкриті пізньою осінньою позолотою.
4. Це старовинне козацьке полкове місто Переяслав тепер було зруйноване , занедбане. Місто Переяслав було колись красиве і горде.

2. Лінгвістичний експеримент
Перебудуйте подані речення так, щоб відокремлені означення, виражені дієприкметниковими зворотами, стали невідокремленими. Зверніть увагу на вживання коми в реченнях з відокремленими й невідокремленими означеннями.
1. Які страви, освячені традицією, мають бути на столі?
2. Дні, проведені в Богданівці, пробуджували в художника потяг до фольклору, любов до природи.
3. Дядько Роман зовсім не помічає хлоп’ячих голів, занурених у полин.
3. «Знайди зайве речення»

Проаналізуйте речення. Дослідіть, яке з них у кожній групі речень є «зайвим»? Свій вибір обґрунтуйте.
1. А) Оточені вершниками, вози посунулися до міста.
Б) Приголомшені нежданою бідою, смутні чумаки мовчки повернули волів.
В) І це маленьке слово, промовлене так щиро, раптом набрало якоїсь не звичайної краси.
Г) Одягнений у червоний, розшитий золотом чекмінь, воєвода зустрів суворим поглядом посланців.

2. А) Лежимо край степової доріжки, причаєні, прищухлі, серця наші калатають.
Б) Ми, ніби заворожені, проводжаємо поглядами високого сухорлявого чоловіка.
В) Вона як із землі виросла , з пісним обличчям, із побожно згорненими на животі руками.
Г) Дядько Роман зовсім не помічає хлоп’ячих голів, занурених у полин.

3. А) Похнюпив глечик голову над тином, замріявся, дощами щедро вмитий.
Б) Приборкана похмурим гаєм, у ровах скоцюрбилася лоза.
В) Стояли ми, заціплені і зблідлі.
Г) Згорьоване, задощене минуле під призьбами вляглося на віки.​

Ответы

Ответ дал: sutuliy
0

1 - a

Чорний верх, розшитий білими перлами, робив поставу княгині Ольги врочистою і стрункою. (Відокремлене означення стоїть після означуваного слова і складається з двох узгоджених однорідних означень.)

Ця пам’ятка 11 століття, названа Рейнським євангелієм, нині зберігається в приміщенні національної бібліотеки Франції. (Відокремлене означення стоїть перед означуваним словом і має додаткове обставинне значення.)

Краса придунайських просторів із скіфськими могилами, гаями чарувала думку поета. Ці могили, гаї були вкриті пізньою осінньою позолотою. (Відокремлене означення складається з двох узгоджених однорідних означень і стоїть після означуваного слова.)

Місто Переяслав, колись красиве і горде, тепер було зруйноване і занедбане. (Відокремлене означення стоїть після означуваного слова і складається з двох узгоджених однорідних означень.)

Які страви, освячені традицією, мають бути на столі? (Означення "освячені традицією" є дієприкметниковим зворотом і вже є невідокремленим.)

Дні, проведені в Богданівці, пробуджували в художника потяг до фольклору і любов до природи. (Відокремлене означення "проведені в Богданівці" можна перевести у форму прикметника та відокремити комами: "Дні, які були проведені в Богданівці, пробуджували в художника потяг до фольклору і любов до природи.")

Д

Ответ дал: mmjuliaaa1
1

Відповідь:Означення відокремлюється, якщо воно стоїть після означуваного слова і є поширеним узгодженим, складається з двох чи більше непоширених узгоджених однорідних означень, або стоїть перед означуваним словом і має додаткове обставинне значення. Відокремлення означення може відбуватися також у випадку, коли воно виражене іменником у непрямому відмінку і стоїть поряд з узгодженим означенням.

1.Робивши поставу княгині Ольги врочистою і стрункою, чорний верх, розшитий білими перлами, створив чудову картину. (умова відокремлення: поширене узгоджене означення)

Названий Рейнським євангелієм, цей пам'ятник нашої культури 11 століття зберігається в приміщенні національної бібліотеки Франції. (умова відокремлення: непоширене узгоджене означення)

Зачарувала думку поета краса придунайських просторів із скіфськими могилами, гаями, вкритими пізньою осінньою позолотою. (умова відокремлення: поширене узгоджене означення)

Занедбане і зруйноване, старовинне козацьке полкове місто Переяслав було колись красиве і горде. (умова відокремлення: непоширене узгоджене означення)

2.Які страви, що мають бути на столі, освячені традицією?

Дні, проведені в Богданівці, пробуджували в художника потяг до фольклору та любов до природи.

Дядько Роман не помічає голів хлоп'ят, які занурені у полин.

У першому реченні, означення "освячені традицією" було перенесене перед означуваним словом "страви". В другому реченні, дієприкметникові звороти "пробуджували в художника потяг до фольклору" та "любов до природи" були об'єднані в одне означення перед головним словом "дні". У третьому реченні, означення "хлоп'ячих" було перенесене перед означуваним словом "голів", а дієприкметниковий зворот "занурених у полин" був об'єднаний з головним словом. Крім того, в оригінальному реченні у вигляді відокремленого означення вживалась кома. У поправлених реченнях, де означення стали невідокремленими, кома більше не потрібна.

3.У цій групі речень зайвого немає. Усі означення, виражені дієприкметниковими зворотами, важливі для розуміння ситуації.

У групі речень зайвим може бути речення В, оскільки воно не додає багато інформації про ситуацію і може бути виключене без втрати змісту.

У цій групі речень зайвого немає. Всі дієприкметникові звороти необхідні для створення образу та відтворення настрою.


salnikdenis08: дякую,хоч і 3 завданні повинні бути обов'язково 1 з цих всіх варіантів зайвим,але пох
Вас заинтересует