Виписати з роману Пантелеймона Куліша «Чорна рада» приклади складних синтаксичних цілих із міжфразовим зв'язком (6). Підкреслити граматичні основи.

Ответы

Ответ дал: tkachenkonactya
3

Ответ:

1. "Я знаю, - говорив Довгаль, - що не на місті князів наша справа, а на місті народу, на місті всіх українських людей, що мають чути, як їх права порушуються, і як їм життя згублюється."

У цьому реченні міжфразовий зв'язок виражений за допомогою приєднання другої частини речення за допомогою сполучника "на місті" до першої частини. Граматичні основи цих частин: "не на місті князів наша справа" та "на місті народу, на місті всіх українських людей".

2. "А маєш право дати мені відповідь: чому нашим жінкам не було дозволено дати хоча б одного слова нараді?"

У цьому реченні міжфразовий зв'язок виражений за допомогою приєднання другої частини речення за допомогою сполучника "чому" до першої частини. Граматичні основи цих частин: "маєш право дати мені відповідь" та "нашим жінкам не було дозволено дати хоча б одного слова нараді".

3. "А ось, - сказав він, - я на своєму досвіді побачив, що у козаків, коли їх тисне ворог, немає нічого святішого, ніж порадитись із громадою, що вибрала їх ватагу."

У цьому реченні міжфразовий зв'язок виражений за допомогою приєднання другої частини речення за допомогою сполучника "що" до першої частини. Граматичні основи цих частин: "я на своєму досвіді побачив" та "немає нічого святішого, ніж порадитись із громадою".

4. "Довгаль каже, що ми повинні стати на захист прав українського народу, бо тільки так ми зможемо відстояти своє право на життя."

У цьому реченні міжфразовий зв'язок виражений за допомогою приєднання другої частини речення за допомогою сполучника "бо" до першої частини. Граматичні основи цих частин: "Довгаль каже" та "ми повинні стати на захист прав українського народу".

5. "У Києві жили солдати із більшовицьких кіл, які говорили про зміну світу, про те, що незабаром вона настане."

У цьому реченні міжфразовий зв'язок виражений за допомогою приєднання другої частини речення за допомогою сполучника "про" до першої частини. Граматичні основи цих частин: "У Києві жили солдати із більшовицьких кіл" та "вонa настане".

6. "Коли ж я бачу, що злодії, зрадники народу, сіють свої сівалки, то знаю, що наступає час катів, і ми маємо бути готові до боротьби з ними."

У цьому реченні міжфразовий зв'язок виражений за допомогою приєднання другої частини речення за допомогою сполучника "що" до першої частини. Граматичні основи цих частин: "коли ж я бачу, що злодії, зрадники народу, сіють свої сівалки" та "ми маємо бути готові до боротьби з ними".

Вас заинтересует