• Предмет: История
  • Автор: vika9vasulivna
  • Вопрос задан 4 месяца назад

1. Коли було укладено союз мiж Іваном Мазепою та Карлом XII? Хто приєднався до
цього договору?
2. Як розгорталися бойові дії в українських землях у 1708-1709 роках?
3. Які антиукраїнські заходи здійснював Петро I, починаючи з 1708-1709 років?
Допоможіть будь ласка ну дуже треба я буду дуже вам вдячна

Ответы

Ответ дал: sofiiastelmashchuk
0

Відповідь:

  1. Союз між Іваном Мазепою та Карлом XII був укладений в жовтні 1708 року. До цього договору приєдналися козаки лівобережної та сіверської України, які не підпорядковувалися Петру I.
  2. У 1708-1709 роках в українських землях розгорнулася війна між військами Шведської імперії та Російської імперії, в яку було втягнуто й українських козаків. У лютому 1709 року російське військо під командуванням Петра I перемогло шведське військо під Полтавою, що стало вирішальним боєм в цій війні.
  3. Петро I здійснював антиукраїнські заходи, починаючи з 1708-1709 років, коли козацькі загони відмовилися визнавати його авторитет і підтримали Мазепу та шведські війська. Після перемоги під Полтавою Петро I знищив Запорізьку Січ та здійснив ряд репресій проти українського населення, зокрема, заборонив українську мову та використовував примусову російську інтернаціоналізацію козацтва.

Пояснення:

Ответ дал: evtussergej602
0

Ответ:

1. Шведська угода, Союзний договір між гетьманом Мазепою, Карлом XII і Запорізькою Січчю — договір, який укладено 1708 між шведським королем Карлом ХІІ і гетьманом України Іваном Мазепою. До договору приєдналась Запорiзька Сiч.

2. Вели́ка Півні́чна війна́ в Украї́ні (1708–1713) — сувора та зимова війна між московським царством з одного боку і Шведською імперією та Османською імперією з другого. З початком Північної війни Україна, як сателіт московського царства, постачала московським військам живу силу, амуніцію, фураж та продовольство. З початком Північної війни Україна, як сателіт московського царства, постачала московським військам живу силу, амуніцію, фураж та продовольство. З приходом Карла ХІІ в Україну гетьман Іван Мазепа уклав з королем Українсько-Шведський союз та виступив проти Петра І. Слідом за гетьманом, на бік шведів перейшло й Військо Запорозьке на чолі з кошовим отаманом Костем Гордієнко.

Після Батуринської трагедії та Полтавської битви українські козаки, що виступили проти Петра, відійшли разом з Мазепою та Карлом до Бендер.

Після смерті Мазепи гетьманом України був обраний Пилип Орлик, який продовжив боротьбу за незалежність України.

3. Pнищення Батурина руйнування Чортомлицької Січі заборона друку українських книжок.

Вас заинтересует