• Предмет: Биология
  • Автор: tatanafedotova902
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Математичні здібності визначаються рецесивним геном (m), чкий розміщуються в Y- хромосомі не має відповідного локусу. Чоловік здібний до математики умовив вийти за нього жінку, яка завжди мала проблеми з математикою, з якою ймовірністью в родині гародяться хлопчик і дівчинка здібні до математики?

Ответы

Ответ дал: Sonjav2007
0

Ответ:

У цьому випадку здатність до математики визначається рецесивним геном «m», розташованим у Х-хромосомі, а в Y-хромосомі немає відповідного локусу. Чоловік, який добре розбирається в математиці, одружується з жінкою, яка має інші таланти, наприклад писати, співати та малювати, але завжди мала проблеми з математикою.

Ми можемо використати принцип Харді-Вайнберга, щоб визначити ймовірність статі дітей та їхніх здібностей до математики.

Ми знаємо, що жінка, яка не вміє робити математику, є гетерозиготною за геном «m», маючи один алель «m» і один алель «M». Таким чином, вона матиме 50% шансів передати алель «m» своїм дітям.

Ми також знаємо, що людина, яка добре розбирається в математиці, є гомозиготною, рецесивною за геном «m» і має два алелі «m». Тому він завжди передаватиме «алель» своїм дітям.

Оскільки ми маємо справу з Х-зчепленими ознаками, дочка завжди успадковує Х-хромосому від свого батька і Х-хромосому від матері, тобто вона завжди матиме 50% шансів успадкувати алель «m». Однак син успадкує Х-хромосому від своєї матері та Y-хромосому від свого батька, що означає, що він матиме шанс успадкувати алель «m», лише якщо він успадкує Х-хромосому своєї матері, яка несе « m' алель.

Якщо ми припустимо, що в успадкуванні та передачі алеля «m» немає зчеплених із статтю упереджень, то ймовірність мати сина чи дочку, які добре володіють математикою, становитиме 50%. Успішність або неуспішність дитини в математиці залежатиме від статі дитини, а тип успадкування — Х-зчеплене рецесивне успадкування.

Объяснение:

Вас заинтересует