• Предмет: Биология
  • Автор: oposum40
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Не знаю, завтра контрольна з біології по цій темі, але не знаю чи така буде, то скидаю цю, в профілі ще будуть то заходьте робіть бо ніфіга не вчив хоча би на 8 списати і чікіпібарум буде.
1. Ділянка молекули ДНК, на якій закодована інформація про певну ознаку організму, – це: А генотип Б геном В інтрон Г ген 2. Укажи імовірність народження дитини з рецесивною ознакою, якщо батько є гомозиготним, а мати – гетерозиготною за відповідним геном. А 0 % Б 25 % В 50 % Г 100 % 3. Послідовність розташування ділянок хромосоми позначимо літерами АВСDEF. Унаслідок якої мутації хромосома буде мати таку послідовність ділянок: АСВDEF? А геномної Б хромосомної В поліплоідії Г анеуплоідії 4. Прикладом хімічного мутагену є: А рентгенівське випромінювання Б віруси В газ іприт Г підвищена температура 5. Мутація може спричинювати: А збільшення об’єму хутра в білки взимку Б збільшення кількості хромосом у каріотипі В зменшення кількості молока в копитних у посушливий період Г збільшення кількості гемоглобіну в еритроцитах людей під час сходження в гори 6. Що таке каріотип? 7. Порівняй організацію геному прокаріотичної та еукаріотичної клітини. 8. Як виявляється множинна дія гена? 9. На прикладі поясни вияви успадкування, зчепленого зі статтю, у людини 10.Як ти вважаєш: чому шкідливі мутації виникають частіше за корисні? 11.Розв’яжи задачу: Батько й син гемофіліки, а у матері нормальне зсідання крові. Чи можуть в цій сім’ї народитися діти, що мають нормальне зсідання крові? Від кого (матері чи батька) син успадкував це захворювання? ​

Ответы

Ответ дал: BlackFire5
1

Ответ: 1)Ген

2)50%

3)Хромосомної

4)Рентгенівське випромінювання

5)Зменшення кількості молока в копитних у посушливий період

6)Каріотип - це набір всіх хромосом в клітині

7)У прокаріотичних клітинах геном представлений у вигляді кількох кілецеподібних молекул ДНК, а у еукаріотичних клітинах геном представлений у вигляді лінійних хромосом, які містять інформацію про тисячі генів.

8)Множинна дія гена - це коли один ген контролює кілька ознак або процесів, або коли декілька генів контролюють одну ознаку або процес.

9)Прикладом зчепленого зі статтю успадкування може бути гемофілія, яка є спадковою хворобою, яка зазвичай успадковується починаючи від матері, оскільки ген-причина хвороби знаходиться на Х-хромосомі.

10)Шкідливі мутації виникають частіше, оскільки у більшості випадків вони призводять до нездорового стану організму або його гибелі, тоді як корисні мутації відбуваються рідше, оскільки є менш вигідними для виживання організму.

11)Ні, діти не можуть мати нормальне зсідання крові, якщо батько й син є гемофіліками. Син успадкував ген від батька, оскільки гемофілія спадковується починаючи від матері або батька залежно від того, який ген спричиняє хворобу та які хромосоми передаються від батьків до дітей.


oposum40: Ще маю в профілі, зайди чекни
Ответ дал: Valeri1708
1

Відповідь:

Пояснення:

1. Г-ген

2. В-50%

3. Б-хромосомної

4. Б-віруси

5. Б-збільшення кількості хромосом у каріотипі

6. Каріотип — набір хромосом, специфічний для кожного виду організмів, характеризується певною кількістю хромосом та особливістю їхньої будови.

7. У прокаріотів – це плазміди (малі молекули ДНК в цитоплазмі), в клітинах еукаріотів – мітохондрії й хлоропласти, що мають власні ДНК. Тому в клітинах еукаріотів окрім ядерного геному розрізняють ще мітохондріальний й пластидний геноми. Розмір геному має тенденцію до збільшення в міру ускладнення організмів.

8. Плейотропія (плейотропність) — це множинна дія гена; тип успадкування, при якому один ген визначає прояв декількох ознак. Явище множинної дії генів поширене як у рослин, так і у тварин. Приклад: у багатьох рослин ген, який зумовлює забарвлення квітки, викликає зміну забарвлення інших органів (стебла, листя, насіння).

9. Захворювання людини, що успадковуються зчеплено зі статтю

Виникає внаслідок дефекту у генах X-хромосоми, що визначають розвиток колбочок сітківки, чутливих до цих кольорів. Інший приклад рецесивних зчеплених зі статтю захворювань є гемофілія A і гемофілія B, що проявляється у порушенні зсідання крові.

10. Більшість мутацій шкідлива для живих істот, оскільки вони знижують їхню пристосованість до умов існування. Проте нейтральні мутації за певних змін середовища існування можуть виявитися корисними для організмів.

11. Син успадкував від батька захворювання

Дано:

Н — ген, що визначає нормальне зсідання крові;

h — ген, що визначає гемофілію;

ХНХН — здорова жінка;

XhY — чоловік-гемофілік.

Імовірність народження дітей-гемофіліків — ?

Відповідь:F- XHXH — здорова дівчинка — 50%

XHXh — здорова дівчинка - 50%

XHY — здоровий хлопчик (25%)

XhY — хлопчик-гемофілік (25)

Усі дівчатка в цій сім’ї здорові. Вірогідність народження здорового хлопчика становить 25 %. Загальна вірогідність народження здорової дитини — 75 %. Вірогідність народження хлоггчика-гемофіліка — 25 %.

Вас заинтересует