• Предмет: История
  • Автор: pustovitdasha1403
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Зі спогадів В. Черчилля про розмову з Й. фон Ріббентропом (1937 р.)
Одного разу в 1937 р. я зустрівся з німецьким послом в Англії Й. фон Ріббентропом. Наша бесіда тривала більше двох годин. Суть речей Й. фон Ріббентропа зводилась до того, що Німеччина прагне дружби з Англією. Німеччина оберігала б усю велич Британської імперії. Німці, мабуть, і попросять повернути їм німецькі колонії, але це не кардинальне питання. Було б важливіше, щоб Англія дала Німеччині свободу рук на сході Європи. Німеччині потрібен «життєвий простір». Тому вона змушена поглинути Польщу і Данцизький коридор. Що стосується Білорусії та України, то ці території абсолютно необхідні для забезпечення майбутнього існування німецького Рейху. Єдиного, чого німці просили б у Британської співдружності та імперії, — не втручатися.
Я одразу висловив свою впевненість у тому, що англійський уряд не погодиться надати Німеччині свободу рук у Східній Європі. Хоча ми ненавиділи комунізм не менш, ніж його ненавидів А. Гітлер, але Велика Британія ніколи б не втратила інтерес до долі континенту настільки, щоб дозволити Німеччині встановити своє панування над Центральною та Східною Європою. Й. фон Ріббентроп сказав: «У такому випадку війна неминуча. Іншого виходу немає. Фюрер на це відважився. Ніщо його не зупинить, і ніщо не зупинить нас».
Запитання до документа
Про які події і процеси в міжнародних відносинах йдеться?
Як формулюються позиції сторін у документі?
Яке обґрунтування позиції наведено в розмові?

Ответы

Ответ дал: Jasti228
4

Відповідь:

1)У документі йдеться про міжнародні відносини між Великою Британією та Німеччиною у 1937 році, а саме про розмову між В. Черчиллем та Й. фон Ріббентропом. Розмова стосувалася питань територіального розмежування в Східній Європі та прагнень Німеччини до отримання «життєвого простору».

2)У документі формулюються позиції двох сторін: Німеччини та Великої Британії. Представник Німеччини Й. фон Ріббентроп виступає з позиції прагнення до отримання «життєвого простору» за рахунок поглинання територій в Східній Європі, в той час як В. Черчилль висловлює переконання у тому, що Велика Британія не погодиться на надання Німеччині свободи дій у Східній Європі.

3)У розмові обґрунтовується позиція Німеччини щодо необхідності поглинання територій в Східній Європі для забезпечення майбутнього існування німецького Рейху. Німецький посланець Й. фон Ріббентроп стверджує, що Німеччина прагне дружби з Англією та оберігає б усю велич Британської імперії, але їй потрібен «життєвий простір» на сході Європи. В. Черчилль же виступає з позиції захисту територіальних інтересів Великої Британії та Європи в цілому, тому він відкидає позицію Німеччини щодо забезпечення свободи дій у Східній Європі.

Пояснення:

Вас заинтересует