• Предмет: История
  • Автор: linaomelcenko1
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Правління гетьманського уряду діяло в інтересах Гетьманщини чи Російської імперії? Відповідь обґрунтуйте​

Ответы

Ответ дал: marisha81sl
0

Відповідь:

Правління гетьманського уряду могло діяти в інтересах як Гетьманщини, так і Російської імперії в залежності від політичних обставин того часу. Наприклад, під час гетьманування Івана Мазепи, який проголосив за незалежність України, гетьманський уряд діяв на користь Гетьманщини. Однак після поразки під Полтавою та приєднання України до складу Російської імперії, гетьманський уряд став підпорядковуватися Російській імперії та діяв в її інтересах.

Зокрема, гетьман Петро Сагайдачний підписав Білоцерківський договір з Російською імперією у 1651 році, який передбачав підпорядкування України Росії та встановлення певних обмежень щодо розвитку української культури та мови. Також гетьман Іван Скоропадський-Потьомкін підписав Андрусівський договір у 1667 році, за яким Правобережна Україна перейшла під контроль Російської імперії.

Отже, можна сказати, що гетьманський уряд діяв у відповідності з тими політичними умовами, які склалися на той момент, та в інтересах того чи іншого політичного суб'єкта.

Ответ дал: taejiminie7
0

Ответ:

Правління гетьманського уряду діяло переважно в інтересах Російської імперії, а не Гетьманщини. Гетьман Петро Дорошенко, який був призначений на посаду в 1665 році, мав дуже складні завдання, оскільки Гетьманщина перебувала в залежності від Росії. Він намагався зберегти автономію Гетьманщини та зробити її незалежною від Росії, але цього не було досягнуто. Населення Гетьманщини також не було задоволеним діями гетьманського уряду, оскільки було занадто багато обтяжень і податків, які приходилося платити Російській імперії. Таким чином, можна зробити висновок, що гетьманське правління не було спрямоване на захист інтересів Гетьманщини, а більше на збереження інтересів Російської імперії.

Объяснение:

Вас заинтересует