• Предмет: География
  • Автор: katyaa1321
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Як пояснити той факт, що на початку XX століття були досліджені полярні райони Північної півкулі, а значні простори Центральної Азії лишалися «білими плямами» на географічних картах?​

Ответы

Ответ дал: VasylenkoMaksym
0

Ответ:Загальна характеристика центральної Азії. Реферат

Географічне положення, природні умови та ресурси. Господарський комплекс

Географічне положення, природні умови та ресурси

Розпад Радянської імперії кардинально змінив геополітичну ситуацію не лише в Європі, але і Азії. Тому, крім традиційних макрорегіонів Південно-Західної, Південної, Південно-Східної і Східної Азії, назріла необхідність виділити ще один регіон – Центральна Азія. Він включає колишні республіки СРСР – Казахстан, Киргизстан, Таджикистан, Туркменістан і Узбекистан. Площа Центральної Азії складає 4 647 тис. кв. км.

Центральна Азія знаходиться у центрі Азії, простягаючись від Каспійського моря на заході до Алтайських гір на сході (понад 3000 км) і від боліт Західного Сибіру на півночі до гірських хребтів Гіндукушу на півдні (майже 3000 км).

Віддаленість Центральної Азії від морів та океанів ускладнює розвиток зовнішньоекономічних зв`язків. Найближчі до цих країн порти Індійського океану для них недоступні, тому що відсутні транзитні залізниці через гірські хребти Гіндукушу, Копетдагу та Іранського нагір`я. Між собою та з сусідніми країнами – Росією, Китаєм, Афганістаном, Іраном – держави регіону сполучені залізницями та мережею автомобільних шляхів. Вихід до Каспійського моря забезпечує зв’язок регіону з країнами Закавказзя.

Практично на всій території панує різко континентальний посушливий клімат і переважають пустельні ландшафти. Літо, як правило, сухе й спекотне, з температурами +30 …+40 С удень із різким зниженням вночі до +20 і нижче. Зима на рівнинній частині – помірно морозна (–5 …+3 С), коротка та майже безсніжна. У високогір`ях середньосічнева температура знижується до –26 С, літом піднімається до +4 …+15 С. У пустелях дують гарячі сухі вітри, часті пилові бурі.

12.05.2011

Объяснение:

Вас заинтересует