• Предмет: История
  • Автор: krosdima80
  • Вопрос задан 4 месяца назад

1. Які зміни відбулися на Закарпатті за часів правління Марії Терезії та Йосипа 2? 2.яку мету й цілі ставив опришківський рух на Закарпатті?
3 в чому полягали утиски українців в Закарпатті?
Срочно пожалуйста

Ответы

Ответ дал: marisha81sl
2

Відповідь:

1. Під час правління Марії Терезії та Йосипа 2 на Закарпатті відбулися значні зміни. Зокрема, була запроваджена система військових земляків, за якої українські селяни були зобов'язані служити угорській армії та обороняти кордони. Також були створені нові адміністративні одиниці - міста, засновано торгові підприємства, збудовано канали для поліпшення зрошення земель та інфраструктуру для забезпечення економічного розвитку регіону.

2. Опришківський рух на Закарпатті, що тривав наприкінці XVIII століття, ставив за мету боротьбу з угорською аристократією та військовою владою, які вважали українців другорядними громадянами, та забезпечення національних прав та свобод для українців у регіоні. Цей рух складався з військових дій та політичних переговорів, які мали на меті змінити політичний та соціальний порядок на Закарпатті.

3. В Закарпатті українці стикалися з різними формами утиску, які були пов'язані з політикою та культурою. Однією з найбільших проблем було обмеження використання української мови в школах та церквах. У 1877 році уряд Австро-Угорської імперії прийняв закон, який забороняв використання української мови в громадських справах, освіті та документах.

Також українці стикалися з проблемами з доступом до вищої освіти, адже для того, щоб отримати вищу освіту, потрібно було знати угорську мову. Українці також не мали рівних можливостей у політиці та господарстві, адже більшість посад уряду та високооплачуваних робіт були зайняті угорцями.

Крім того, українці стикалися з культурним утиском, оскільки уряд проводив політику угорської асиміляції, що спричиняло зникнення української культури та традицій. Українці були обмежені у використанні українських символів та обрядів, а також не мали можливості випускати україномовні книги та періодичні видання.

Вас заинтересует