• Предмет: История
  • Автор: kobzarsofia47
  • Вопрос задан 4 месяца назад

1. Як відбувалося звільнення Франції та Бельгії?


2.Які країни були визволені радянськими військами у 1944 р.?


3.Угорський письменник Шандор Мараї, в будинку якого жили радянські
солдати, з гіркотою і співчуттям писав: «...цей молодий солдат приніс і своєрідне визволення, порятунок від нацистського терору. Однак свободи він принести не міг, бо не мав її сам». Яке ваше ставлення до визвольної місії радянської армії у Східній Європі у 1944–1945 рр.? Свою відповідь обґрунтуйте.

4. Яку мету ставило собі німецьке командування, здійснюючи наприкінці 1944 р. наступ в Арденнах? Які були його наслідки? Чому наступ не виправдав сподівання?

Ответы

Ответ дал: Аноним
0

1. Визволення Франції та Бельгії відбувалося в ході Альянсової операції «Оверлорд», що стартувала 6 червня 1944 року з десанту на узбережжя Нормандії. Після успішного десанту союзники поступово звільняли території на південь від Нормандії, а пізніше здійснили визволення Парижа 25 серпня 1944 року. Відвойовані території на заході Франції були звільнені в ході операції «Драгон», що стартувала 15 серпня 1944 року, і продовжувалась до вересня. Визволення Бельгії відбулося у ході Бельгійської операції, яка тривала з вересня 1944 року до лютого 1945 року.

2. Радянські війська визволили в 1944 році Польщу, Україну, Білорусь, Молдову, Прибалтику та частину Румунії. Великий внесок зробили визволення Варшави та Києва. Також радянські війська допомагали польському повстанню у Варшаві.

3. Як і будь-яка війна, Велика Вітчизняна війна залишила багато трагедій та страждань. Радянські війська здійснювали визвольну місію, захищали своїх співгромадян та боролися проти нацизму, який завдав великих страждань людству. Але війна залишила свої сліди, вона була дуже важкою і кровавою, забрала життя мільйонів людей та завдала непоправної шкоди країнам, що потрапили під її удар.

4.  

Німецьке командування, здійснюючи наприкінці 1944 року наступ в Арденнах, ставило за мету отримати стратегічну ініціативу в Європі і відновити контроль над ключовими джерелами ресурсів. Напад на Арденни був спрямований на зламання союзницького фронту і роз'єднання британських та американських сил.

Наслідки наступу в Арденнах були серйозними. Початково німецький наступ був успішним, і німецькі війська просунулись на 80 кілометрів вглиб території союзників. Але, наприкінці січня 1945 року, після того, як союзники перервали німецьку лінію сполучення, наступ німців зупинився. Важка зимова погода, недостатність палива та зброї, а також обмежені можливості для переміщення німецьких військ у гірському регіоні Арденнів додали своєї складності до ситуації.

Після провалу наступу в Арденнах німецьке командування втратило багато важливих ресурсів і військових підрозділів, що не могло бути замінено вже до кінця війни. Після цієї поразки, Німеччина вже не мала можливості повернути війну на свою користь, і подальша історія війни переважно відображає її поступовий відступ перед союзницькими військами.

Вас заинтересует