• Предмет: История
  • Автор: lesnojoleg815
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Проаналізуйте положення «Конституції» М.Муравйова, Статута
«Руська Правда» П.Пестеля, «Книги буття укр. народу» Кирило-
Мефодіївського товариства відносно майбутнього України.

Ответы

Ответ дал: Аноним
1

Відповідь:

"Конституція" М. Муравйова (1864) закріплювала правові принципи, такі як рівність перед законом і правом власності, але обмежувала політичні свободи і автономію регіонів.

Статут "Руської Правди" П. Пестеля (1830) визначав національну самодостатність і політичну незалежність, а також рівність перед законом і громадянські свободи.

"Книга Буття українського народу" Кирило-Мефодіївського товариства (1847) визначала український народ як окрему націю, з притаманними їй культурними та історичними традиціями, і закликала до збереження цих цінностей.

У цих документах відображено різні погляди на майбутнє України, від збереження національної самодостатності і незалежності до обмеження політичних свобод в інтересах централізованої влади.

Пояснення:

Ответ дал: zxcded79
0

Відповідь:

"Конституція" М.Муравйова була прийнята в той час, коли Російська імперія відчувала загрозу від революційних рухів, в тому числі в Україні. Документ, який забезпечував централізоване управління країною, переконував українців, що їхні права будуть захищені, але насправді знищував автономність та культурну самобутність народів імперії.Статут "Руської Правди" П. Пестеля висунув ідею створення федеративної Росії, що складається з окремих областей, включаючи Україну. Цей документ спрямований на захист прав і свобод народів, тому він був важливим для українців."Книга Буття Українського Народу", видана Кирило-Мефодіївським товариством, містить інформацію про історію, культуру та традиції українського народу. Цей документ допоміг зберегти історичну пам'ять про народ, а також відродити національну свідомість в українців.Усі ці документи мають велике значення для майбутньої України, оскільки вони висувають ідеї про захист прав та свобод народів, а також про збереження культурної самобутності та історичної пам'яті.

Вас заинтересует