• Предмет: Право
  • Автор: 17Kristina96
  • Вопрос задан 4 месяца назад

1. Громадянка А. та громадянин В. подали до місцевого відділу державної реєстрації цивільного стану заяву про одруження. Реєстрація шлюбу не відбулася через те, що громадянка А. дізналася про те, що громадянин В. раніше перебував у шлюбі та має 3-х малолітніх дітей, на яких він зобов'язаний сплачувати аліменти згідно рішення суду. Громадянин В. пред’явив в суд позов до громадянки А. про відшкодування матеріальної шкоди та компенсацію моральної шкоди мотивуючи це тим, що його сторона вже розпочала підготовку до шлюбу. В якості підтвердження цих дій, громадянин В. надав підтверджуючи документи. Проаналізуйте ситуацію.

Ответы

Ответ дал: dxvice
1

Ответ:

Объяснение:

У даній ситуації громадянин В. має обов'язок платити аліменти на своїх дітей з попереднього шлюбу. Якщо він не виконує своїх зобов'язань щодо сплати аліментів, то громадянка А. може мати підстави для скарги до відповідних органів та вимоги виконання цих зобов'язань.

Щодо позову громадянина В. до громадянки А. про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, то цей позов може мати обґрунтування в разі, якщо громадянка А. свідомо приховала від громадянина В. інформацію про його статус в шлюбі та наявність аліментних зобов'язань.

Проте, якщо громадянка А. не знавала про ці обставини, то вона несе меншу відповідальність у даній ситуації. В будь-якому випадку, рішення у цій справі повинне бути прийняте судом на підставі всіх наявних доказів та обставин.

Ответ дал: marisha81sl
1

Відповідь:

У даній ситуації виникає конфлікт між правом громадянки А. на знання інформації про свого потенційного чоловіка та правом громадянина В. на захист своїх особистих даних та приватного життя.

Згідно зі статтею 21 Сімейного кодексу України, шлюб може бути укладений, якщо обидва наречені вільні від шлюбу, що не розірвано або не оголошено таким, що не має юридичної сили. Таким чином, громадянка А. має право на інформацію про статус свого потенційного чоловіка.

У той же час, громадянин В. має право на захист своїх особистих даних, а також на захист своєї честі та гідності, які можуть бути порушені внаслідок поширення інформації про його минуле. Проте, в даному випадку громадянин В. вже мав намір укласти шлюб з громадянкою А. і мав обов'язок повідомити її про свій статус раніше.

Щодо позову громадянина В. до громадянки А. про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, то він може бути задоволений тільки у випадку, якщо буде доведено, що громадянка А. навмисно приховувала інформацію про статус громадянина В. і спричинила йому шкоду. Однак, у випадку якщо громадянин В. не повідомив про свій статус раніше, він може бути позбавлений права на відшкодування шкоди.

Отже, в даній ситуації потрібно враховувати права обох сторін і знайти компромісний варіант, щоб захистити інтереси обох сторін.

Вас заинтересует