• Предмет: География
  • Автор: volosyachikdiana2010
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Срочно!!! Даю 100 балов!!!!!!Характеристика Атлантичного океану за планом:
1.Загальні відомості.
2.Географічне положення.
3.Історія дослідження.
4.Особливості рельєфу дна.
5.Клімат.
6.Характеристика вод океану . 7.Закономірність поширення життя в океані.
8.Природні ресурси.
9.Використання океану людиною .
10.Екологічні проблеми океану .​

Ответы

Ответ дал: a9370470
2

Ответ:

1. Атланти́чний океа́н, Атлантика — другий за величиною та глибиною океан на Землі, загальною площею 91,7 млн км². Займає близько 20 % поверхні планети та 29 % акваторії Світового океану. Океан поєднує дві найбільші частини світу, Старий і Новий світ. 

Площа: 106 500 000 км²

Середня глибина: 3 646 м

2. У північній та південній частинах океан розширюється, а в екваторіальних широтах звужується до 2,9 тис. км. Атлантичний океан омиває береги п'яти материків: Євразії, Африки, Північної та Південної Америки, Антарктиди. 

3. Історію дослідження Атлантичного океану умовно поділяють на 3 періоди.

Перший період — до 1749 року (плавання фінікійців, карфагенян, Христофора Колумба, Джона Кабота, Фернана Магеллана та інших), коли зібрані відомості лише про розподіл суходолу і моря.

Другий період, — 1749—1873, — одержані перші дані про температури води на різних глибинах (Джеймс Кук, Іван Крузенштерн, Юрій Лисянський та інші).

Третій період — період комплексних океанографічних досліджень з кінця XIX століття триває дотепер. 

4. Він розчленований численними поперечними розколинами, найглибша з яких — близько 8 км.

До них тяжіють центри землетрусів та підводних вулканів, які часто височіють над поверхнею океану, як вулканічний острів Ісландія. Обабіч серединно-океанічної системи хребтів лежать глибокі океанічні улоговини (4000–6000 м).

5. Клімат Меридіонально витягнутий Атлантичний океан лежить майже в усіх кліматичних поясах Землі, окрім полярних, отже й кліматичні умови над його поверхнею дуже різноманітні. 

Приполярні райони розташовані в полярних і субполярних широтах, мають суворий клімат з морозними температурами більшу частину року.

6. Пересічна солоність океанічних вод Атлантичного океану — 35,4 %. Найбільша солоність (37,5 ‰) спостерігається в тропічних широтах на північ та південь від екватора, де значне випаровування з поверхні й мала кількість опадів. Максимум солоності у замкненому басейні Середземного моря — 39 ‰.

7. У Атлантичному океані поширення живих організмів визначається температурою вод, вмістом у них розчинених газів, передусім кисню, які поглинаються з атмосфери, а також багатством живильних для організмів речовин.

8. З мінеральних ресурсів Атлантичного океану найважливіші — нафта й газ (на континентальному шельфі). У солянокупольних структурах Мексиканської затоки добувається сірка. На шельфі розвідані значні запаси заліза, олов'яних руд, вугілля, фосфоритів, розсипища ільменіту, рутилу, циркону, монациту, золота та алмазів.

9. Крім риби в океані добувають крабів, кальмарів, омарів, устриць, лангустів. Дно Атлантичного океану багате на корисні копалини. Підводні родовища кам'яного вугілля видобувають Велика Британія і Канада. З морського дна видобувають нафту в Мексиканській та Гвінейській затоках, Північному морі.

10. Атлантичному океану загрожує екологічна катастрофа – вчені.

Токсичні відходи, що містять ртуть, миш'як, хром і марганець у кількостях, що перевищують максимально допустимі рівні споживання людиною, пройшли за течією річки Ріу-Досі понад 500 кілометрів.

Вас заинтересует