• Предмет: Право
  • Автор: yanavolkova176
  • Вопрос задан 2 месяца назад

01.09.2019 р. Публічним акціонерним товариством "Запоріжжяобленерго" в особі Запорізького району електричних мереж (постачальник електричної енергії) та Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 (споживачем) укладено договір про постачання електричної енергії № 628. Проте, у вересні 2021 ПАТ "Запоріжжяобленерго" звернулося до суду із позовом про розірвання договору про постачання електричної енергії від 01.09.2019 р. у зв'язку з істотною зміною обставин. У якості обставин, які змінилися та є підставою для розірвання договору, позивач посилається на факт смерті основного споживача електричної енергії Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, через електричні мережі якої споживав електроенергію відповідач, а також на факт зміни законодавства, яке регулює порядок укладання договорів на постачання електричної енергії із субспоживачами.
За висновком суду, можливість смерті фізичної особи-споживача, а також можлива зміна законодавства у майбутньому, не є обставинами, які сторони не могли передбачити в момент укладення договору. Виходячи з цього і відповідних норм законодавства суд відмовив у задоволені позову.
1. На яких умовах, визначених законодавством зміна обставин є істотною?
2.Чи є зміни у законодавстві тією обставиною яка впливає на вже укладені договори?
3.На які норми цивільного і господаського кодексу, а також спеціального законодавства посилався суд?
4. Чи законне рішення виніс суд?

Ответы

Ответ дал: dimonchop
1

Відповідь:

1) Зміна обставин є істотною, якщо вона була непередбачуваною і змінює зміст договору, а також якщо сторони не змогли передбачити цю зміну в момент укладання договору і внаслідок цього договір втрачає свою цінність або стає неможливим до виконання.

2) Зміна законодавства може впливати на вже укладені договори, якщо це передбачено у спеціальних законах або договорах. Якщо це не передбачено, то зміна законодавства не є істотною обставиною.

3) Суд посилався на норми цивільного та господарського кодексів, а також спеціального законодавства, що регулює порядок укладання договорів на постачання електроенергії та права та обов'язки сторін.

4) Рішення суду є законним, оскільки суд дотримався відповідних норм законодавства та встановив, що зміна обставин не є істотною і не дає підстав для розірвання договору.


yanavolkova176: Спасибо большое!
Вас заинтересует