• Предмет: Биология
  • Автор: ludmilaenko
  • Вопрос задан 3 месяца назад

SOS‼️помогите пожалуйста решить задачу !!!


У людини одна з форм глухоти, пов’язана з недорозвиненістю слухових кісточок, зумовлена рецесивним геном. Подібний фенотип може сформуватися у дитини, як наслідок захворювання матері на певній стадії вагітності коровою краснухою. Як ви назвете таке явище? Визначте ймовірність народження глухої дитини у гетерозиготних батьків, коли відомо, що в період вагітності жінка хворіла на корову краснуху.​

Ответы

Ответ дал: annatk200577
1

Ответ:

Таке явище називається конгенітальною краснухою (Congenital rubella syndrome - CRS). Воно виникає, коли вагітна жінка заразиться вірусом краснухи на початку вагітності, що може спричинити різноманітні вади розвитку у плоду, включаючи вади слуху.

Ймовірність народження глухої дитини у гетерозиготних батьків, які обидва не мають глухоти, але мати хворіла на краснуху під час вагітності, залежить від того, чи є у батьків гетерозиготний ген, відповідальний за глухоту. Якщо такий ген є у обох батьків, ймовірність народження глухої дитини становитиме 25%. Якщо один з батьків має такий ген, а інший носій гену, ймовірність глухоти у дитини складатиме 50%. Якщо обидва батьки не мають гена глухоти, то ймовірність народження глухої дитини буде дуже низькою, незалежно від того, чи хворіла мати на краснуху.

Объяснение: отметь решение как лучшее, пожалуйста)


ludmilaenko: спасибо большое!!!
annatk200577: Пожалуйста) если не сложно, отметь как лучший ответ)
Ответ дал: shovkun2979
1

Ответ:

Вроджена краснуха.

Объяснение:

Якщо батьки є гетерозиготними щодо цього гена, тобто мають по одному домінуючому та одному рецесивному алелю, тоді їхній нащадок матиме ймовірність 25% народження з рецесивним алелем від обох батьків, що може призвести до глухоти. Таким чином, ймовірність народження глухої дитини у гетерозиготних батьків, які мали корову краснуху в період вагітності, становитиме 25%.

Вас заинтересует