Помогите дам 50баллов.Перепишіть, розкриваючи дужки. Поясніть правопис часток. 1. Пішов (би) я в Україну, пішов (би) додому, там (би) мене привітали, зраділи (б) старому (Т. Шевченко). 2. А серце б'ється, свіжий вітер дише, не (мов) би хоче остудить чоло (М. Рильський). 3. Сьогодні йому, як ні (коли), хотілося (чим) скоріш виїхати за місто (Л. Дмитерко). 4. Вже хто (зна) скільки часу минуло з тої пори (В. Кучер). 5. Цей дріт приносить телеграми хто (зна) (з) якої далини (М. Рильський).​

Ответы

Ответ дал: miroronenkovnikita
2

Ответ:

1. Пішов би я в Україну, пішов би додому, там би мене привітали, зраділи б старому. У цьому реченні вжито частки би, б, б, які вказують на умовність висловлювання.

2. А серце б'ється, свіжий вітер дише, немовби хоче остудить чоло. У цьому реченні вжито частку немовби, яка вказує на порівняння з реальним станом речей.

3. Сьогодні йому, як ніколи, хотілося чим скоріше виїхати за місто. У цьому реченні вжито частки як ніколи і чим, які вказують на високу міру ступеня.

4. Вже хто знає скільки часу минуло з тої пори. У цьому реченні вжито частку знає, яка вказує на відсутність точної інформації про час.

5. Цей дріт приносить телеграми хто знає з якої далини. У цьому реченні вжито частку хто знає, яка вказує на невизначеність місця походження телеграм.

Ответ дал: shpakovets01102019
1

би - приголосні перед часткою;

б - голосна перед часткою.

1. Пішов би я в Україну, пішов би додому, там би мене привітали, зраділи б старому.

Пішов, пішов, там - закінчуються на приголосну.

зраділи - на голосну.

2. А серце б'ється, свіжий вітер дише, немов би хоче остудить чоло.

немов - разом.

3. Сьогодні йому як ніколи, хотілося чим скоріш виїхати за місто.

4. Вже хтозна скільки часу минуло з тої пори.

5. ........ хтозна з якої далини.

Вас заинтересует