Вправа. Прочитайте речення.
Поясніть перехід різних частин у за­йменники. Перепишіть до зошита, підкресліть члени речення у 1 та 2 реченнях.

Мов одірвалось од гіллі, одно-однісіньке під тином сидить собі в старій ряднині (Т. Шевченко). 2. Тільки той ненависті не знає, хто цілий вік нікого не любив (Леся Українка). 3. Був у неї Андрій — цілий вік гризлася з ним, а тепер нема вже й Андрія (М. Коцюбинський). 4. На стежці не видно було ні живої душі (І. Нечуй-Левицький). 5. Коваль був чоловік розумний (А. Голо­вко). 6. Окремі комедійні місця, розкидані по моїх картинах, завжди режисерував з великою насолодою (О. Довженко). 7. Було колись в одній країні: сумний поет в сумній хатині рядками думи шикував (Леся Українка). 8. Одні орали, другі натягали дріт на межі городу, треті впорядковували сад (О. Бойченко). 9. Вчися, Михайлику, та так учися, щоб усі знали, які то мужицькі діти. Хай не кажуть ні пани, ні підпанки, ні різна погань, що ми тільки бидло (М. Стельмах).

Ответы

Ответ дал: morozoleksandra479
0

Ответ:......

Объяснение:Перехід різних частин у за­йменники відбувається за допомогою сполучників, займенників та інших лексичних засобів. Давайте розглянемо приклади з тексту та підкреслимо члени речення у перших двох реченнях:

1.Мов одірвалось од гіллі, одно-однісіньке під тином сидить собі в старій ряднині (Т. Шевченко).

Мов одірвалось од гіллі: підмет, присудок

одно-однісіньке під тином сидить собі в старій ряднині: підмет, присудок

2.Тільки той ненависті не знає, хто цілий вік нікого не любив (Леся Українка).

Тільки той ненависті не знає: підмет, присудок

хто цілий вік нікого не любив: залежне речення, підмет, присудок

Пояснення переходу різних частин у за­йменники може бути складнішим, оскільки він залежить від синтаксичної та лексичної структури кожного речення. Проте, в загальному, перехід може відбуватися шляхом використання сполучників, займенників, апозиції, повторення слів тощо, для забезпечення зв'язності та зрозумілості тексту.

Вас заинтересует