• Предмет: Литература
  • Автор: nazarkravcenko946
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Контрольний твір на тему:"Еволюція образу жінки-матері в творчості Т.Шевченка".
Обсяг роботи - до 5 сторінок .
Обов'язково використовуйте цитати з творів поета.

Ответы

Ответ дал: vokiv14
2

Ответ:

Тарас Шевченко - визначний український поет, художник і громадський діяч, який в своїй творчості намагався відобразити життя українського народу з усіма його радощами і біднощами. Однією з тем, які цікавили поета, була еволюція образу жінки-матері в українському суспільстві.

У творах Тараса Шевченка зустрічаються різні образи жінок-матерів. У поемі "Катерина" поет описує жінку, яка втратила своїх дітей і стала безнадійною та безтурботною. "І вона зовсім не та Катерина, що колись була. Вона стала гарна, як і колись, але її очі погасли, її голос затих, її серце затверділо" - пише поет.

У поемі "Хай живе Україна" Тарас Шевченко зображує матір, яка втратила свого сина на полі бою. Вона скорбить і плаче за ним, але знає, що її син помер за свою рідну землю: "Та й плаче мати, сльози ллє, / Свого сина молодого, / Та й каже: «Мій синку, моя любови! / Ти помер за Україну свою живу»".

У поемі "Марія" поет зображує жінку-матір, яка бореться за своїх дітей і відчуває на собі всю важкість життя. "Але Марія не боялась нічого. Вона була мати, і це давало їй силу. Вона боролась за своїх дітей і відчувала на собі всю важкість життя" - пише поет.

У творах Тараса Шевченка видно еволюцію образу жінки-матері. Якщо на початку своєї творчості поет зображав жінку-матір як безтурботну і безнадійну, то в подальших творах він став зображувати її як сильну і незламну. Жінка-мати в творах Тараса Шевченка - це символ сили, любові і жертовності. Вона готова боротися за своїх дітей і за свою рідну землю.

Один з найяскравіших образів жінки-матері в творчості Тараса Шевченка - це образ матері-героїні. Вона не боїться труднощів і готова пожертвувати своїм життям заради своїх дітей і заради України. "І вона вмирала, але вона була щаслива, бо знала, що її діти будуть жити на своїй рідній землі, вільні та щасливі" - пише поет у поемі "Марія".

Таким чином, у творчості Тараса Шевченка видно еволюцію образу жінки-матері. Він став зображувати її як сильну і незламну, яка готова боротися за своїх дітей і за свою рідну землю. Образ матері-героїні став символом сили, любові і жертовності. Цей образ залишається актуальним і в наш час, коли жінки-матері продовжують боротися за свої права та права своїх дітей.

Ответ дал: deniss836
2

Объяснение:

Тарас Шевченко - великий український поет, художник, громадський діяч, чиє творчість не раз давала змогу змінити свідомість українського народу. Величезний внесок у розвиток української літератури та культури, як і його спадок взагалі, були засновані на проблематиці суспільного життя, яка розкривалася через практичний погляд на різні аспекти життя українського народу. Одним з цих аспектів є образ матері, який знайшов відображення в багатьох творах поета.

У творчості Тараса Шевченка образ матері поступово еволюціонував, змінюючись в залежності від соціальних та культурних змін в українському суспільстві. Він ставав не тільки символом материнської любові та турботи, але і образом жінки, яка бореться за свої права та права своїх дітей.

У вірші "Катерина" Шевченко змальовує образ матері, яка любить своїх дітей і турбується про їх благо. Катерина готова зробити все, щоб захистити своїх синів від жорстокості та насильства, які панували на теренах України того часу. У вірші "Мені тринадцятий минало" матері стає символом згубленої дитинства, яка не мала можливості отримати якісну освіту та розвиток, і тепер знаходиться на межі виживання.

У вірші "Сон" матері знову зображують як символ знущання та насильства. Вірш змальовує трагічну історію матері, яка втратила свою дитину через жорстокість та бездуховність.

Другим етапом еволюції образу матері в творчості Шевченка є зображення жінки-батька. Це можна побачити в поемі "Гайдамаки", де автор описує українську родину, яка відчайдушно бореться за своє життя і волю. Жінка у цій поемі не тільки мати, а й батько для своїх дітей, що стала на захист своєї родини під час наступу турецьких та польських окупантів. Вона проявляє сильний характер, бореться за свою родину, заради неї йде на війну, щоб захистити своїх дітей та вітчизну. У поезії звучить голос матері-батька, яка виховує синів воїнів, вчить їх любові до Батьківщини, до своїх сестер, до жінок.

"За гаєм, за горою,

За Дніпром, за морем

Козак іде, дівчина йде,

Іде собі з своїм тиґнем" (з поеми "Гайдамаки")

Таким чином, Шевченко показує, що жінка-мати може бути сильною, здатною захистити свою родину, виховувати своїх дітей в любові до Батьківщини та ідеалів.

Третім етапом еволюції образу жінки-матері в творчості Шевченка є її уособлення в образі України-матері. У поезії "Testament" та інших творах поет зображує Україну як матір, яка турбується про своїх дітей, а саме український народ. Вона дає силу та надію, стає символом материнської любові та жертовності. Українська мати-Україна проявляється як найвищий авторитет.

"Подвійне брачення" - трагічна історія кохання двох молодих людей, які не можуть одружитися через соціальну нерівність. У поемі зображено молоду дівчину, яка мужньо захищає свою любов від батьків, але все ж потрапляє в безвихідну ситуацію.

Також в поезії Шевченка зустрічаються образи матері, які передають український дух та культуру, наприклад, у вірші "Іван Підкова" згадується "Українська мати", яка виховує своїх синів на патріотів своєї країни.

Отже, можна зробити висновок, що образ матері у творчості Тараса Шевченка був надзвичайно важливим і представлений в різних аспектах. Він втілював в собі силу, мудрість, ніжність та любов. Образ матері для Шевченка був символом національної культури, традицій та звичаїв. Через свої твори, він допоміг українському народові зберегти свою ідентичність та національну свідомість.

Вас заинтересует