Тести 1. Установіть відповідність між прізвищем письменника та місцем його народження 1.Володимир Дрозд А село Заïчинці Полтавської області 2.Юрiй Винничук 3. Валентин Чемерис Б село Сосниця на Чернігівщині В село Петрушино Чернігівської області 4. Олександр Довженко Г місто Івано-Франківськ Д місто Нижній Березів Івано-Франківської області 2. Яку з перерахованих ідей не сповідує дракон -- головний герой твору Юрія Винничука "Місце для дракона": А «... Це мій обов'язок... слідкувати, щоб усе було, як заведено. Я, знаєте, великий прихильник традицій». Б «Та мені й на думці ніколи не було зло чинити. Що мені хтось поганого зробив?» В «Але я не вмію бути страшним, не вмiю чинити зло». Г Але я вже знаю, що зроблю. Я вийду на герць. Заради князя, заради його доньки і заради Люботина. Мого Люботина. Бо ж це i моя земля!» н ледь 3. > Ці думки належать персонажу А Степанові Б Шепталові в підпаскові Г завфермою 4. У реченні «Хлопчик наблизився до загорожі та хвацько стрельнув батогом, аж луна прокотилася од клуні, що на краю села; як сива гадючка, повисла курява» наявні художні засоби (2 правильні відповіді) А епітет Б метафора В оксиморон Г порівняння 5. Усвiдповiднiсть мiж персонажами та їхніми репліками 1.Дракон Грицько А Я вже змирився зі своєю долею... 2.Пустельник 3.Князь 4.Воевода Б Кожний колишній вояк уже так із вухами в господарство залiз. В Насправді хочу битися з лицарями. Посилайте гінців. Г Бач, тобi пальця в писок не клади! Д Спекотливий полудень порозморозював усе довкола. 6. Пустельник не хотiв учити дракона А мови Б добра в віршів г грамоти 7. Оповідання - це А мистецтво слова, художньо-образна словесна творчість Б літературний рід, який змальовує світ у формі дії і призначений для сценічного втілення В епічний прозовий твір (рідше віршований), який характеризується однолінійним сюжетом, широтою охоплення життєвих явищ і глибиною їх розкриття Г невеликий прозовий твір, сюжет якого заснований на певному епізоді з життя одного чи кількох персонажів. 8. Події в повісті В. Чемериса «Вітька + Галя, або Повість про перше кохання» відбуваються в селі A Жовті Води Б Мала Сироватка В Великі Чаплі Г Мала Павлівка 9. Установіть вiдповiднiсть між фразеологізмом та його значенням 1. сховати кiнцi в воду А набратися неприємностей Б замовкнути В мати порожню макітру Г приховати суть справи 2. Ускочити в халепу 3. у рот води набрати Розгорнута відповідь на запитання 10. Чого навчає повість В.Чемериса «Вітька +Галя, або Повість про перше кохання>> ? 11. Добро чи зло перемогло в повісті-казці Ю. Винничука «Місце для дракона»? 12. Білого коня Шептала можна назвати білою вороною, бо й справді, він був не таким, як усі. Образ алегоричний, тому скажіть, чи легко в житті таким людям? Що ви їм порадите?​

Ответы

Ответ дал: kenkenjel
5

Відповідь:Тести

1.1В 2Г 3А 4Б

2. А

3. Б

4. Г

5.  1Г, 2Д, 3Б, 4В, 5А

6.  Г

7. Г

8. В

9. 1Г, 2А, 3Б

10. Чого навчає повість В.Чемериса «Вітька + Галя, або Повість про перше кохання» ?

Повість В.Черемиса "Вітька+Галя" навчає справжній дружбі, життєлюбству, вміти добиватися своєї мети, сприймати життєві ситуації з почуттям гумору, не втрачати оптимізм у будь-яких справах.

11. Добро чи зло перемогло в повісті-казці Ю. Винничука «Місце для дракона»?

На мою думку, хоч фінал твору сумний, добро все одно перемогло. Адже допоки люди живуть по совісті і передають свої знання іншим, доти ще буде добро в нашому світі. Лаврін не вбивав дракона, він відчував в його очах смуток і жаль, волю до життя, тому виявив милосердя. Новий правитель князівства не може знайти собі місця, його мучать докори сумління.

12. Білого коня Шептала можна назвати білою вороною, бо й справді, він був не таким, як усі. Образ алегоричний, тому скажіть, чи легко в житті таким людям? Що ви їм порадите?

Зовнішній вигляд тварини заступає те, що властиве лише людям: у творі В. Дрозда нібито діє свійська тварина, проте осмислює світ і себе в ньому кінь Шептало як людина. У творі "Білий кінь Шептало" йдеться не про коня, а про талановиту, з прекрасними від природи здібностями людину. Через тяжкі умови життя вона перетворилася на покірного раба, тому навіть виправдовує тих, хто має владу і знущається з неї. Таким людям в житті не легко , я б порадив їм не коритися системі, боротися за свою вільність до кінця, так розкривати свої таланти не дивлячись ні на що.

Пояснення:

поставьте 5 зірок будь ласка!

Вас заинтересует