• Предмет: География
  • Автор: dunuss2006
  • Вопрос задан 4 месяца назад

ГЕОГРАФИЯ Срочно
если надо книга В.Ю. Пестушок. Г.Ш. Уварова 6 класс​

Приложения:

Ответы

Ответ дал: Nikklkuull
1

Відповідь:

Червоно-жовті фералітні грунти є зональними грунтами тропічних волого-лісових областей, формуються в найбільш теплих і вологих умовах, тобто в зоні дощових тропічних лісів. Відносяться до групи фералітних сильно диференційованих грунтів. Вони поширені в екваторіальній Африці, в південній Америці.

Бурі напівпустельні грунти – зональний тип напівпустельної зони суббореального поясу. В субтропічному поясі зустрічаються аналоги бурих напівпустельних – бурі евтрофні грунти. Найбільші масиви бурих напівпустельних грунтів знаходяться в Євразії, Китаю, Монголії, на північних узбережжях Каспійського та Аральського морів, в Північний Америці – на південному сході США.

Каштанові ґрунти, поширені в плакорних умовах сухих степів суббореального поясу; в Україні — в умовах сухих причорноморських та присиваських степів . Сформувалися на сухих степових ділянках в умовах недостатнього зволоження і бідної рослинності. Основним критерієм для розмежування каштанових ґрунтів є ступінь їх гумусованості.

Чорнозем - тип ґрунту, що розвивається в умовах суббореального слабоаридного клімату з добре вираженою сезонною контрастністю під степовою і луково-степовою рослинністю на пористих карбонатних породах — лесах і лесовидних суглинках. Чорноземи поширені переважно на платформних рівнинах, але зустрічаються також островами серед інших ґрунтів у міжгірських западинах, улоговинах і на слабоеродованих схилах гірських систем.

Сірі лісові ґрунти — тип ґрунтів, що формуються головним чином під лісами (переважно листяними) з трав'янистим покривом в умовах континентального, помірно вологого клімату. Утворюються на лесоподібних покривних суглинках, карбонатних моренах і інших материнських породах, зазвичай багатих кальцієм, в умовах промивного водного режиму.

Підзолисті ґрунти — тип ґрунтів, що формуються в областях бореальних і помірних поясів під хвойними і мішаними лісами з моховим, мохово- трав'яним і мохово- чагарниковим покриттям.

Тундрові глейові грунти Типові для тундрової (субарктичної) зони, що являє собою смугу різної ширини по північній околиці Євразії та Північної Америки. Площа грунтів у світі біля 39 млн. га. Клімат тундри субарктичний, середньорічна температура знаходиться в межах -2 – +12°С.

Арктичні грунти — Це група грунтів арктичної зони.

Розповсюджені на островах: Земля Франца-Йосифа, Нова Земля, Північна Земля, Північно-Канадський архіпелаг, в північній частині півострова Таймир.

Пояснення:


Nikklkuull: Удачи
dunuss2006: спасибо!
Вас заинтересует