• Предмет: История
  • Автор: brinza123
  • Вопрос задан 4 месяца назад

1. Хто такий Юрій Дрогобич-Котермак, чому він є яскравим проявом гуманістичної освіти України.
2. Хто такий Швайпольт Фіоль, що зробив для українського книгодрукування і літератури?
3. В чому виражалась релігійна та культурна політика Костянтина Івановича Острозького?
4. Назвіть найяскравіші приклади: міської, фортечної та храмової архітектури України цього періоду.
5. Чим представлений монументальний живопис, що на нього вплинуло, яка оригінальна "школа" сформувалася?

Ответы

Ответ дал: maxvp667
1

Ответ:

1. Юрій Дрогобич-Котермак був відомим гуманістом, письменником, мислителем та педагогом XV-XVI століть. Він вважав, що головною метою освіти повинно бути виховання людей з духовними цінностями та пошаною до культури. Крім того, Дрогобич-Котермак підтримував ідею національного відродження України та активно сприяв розвитку української літератури та мови.

2. Швайпольт Фіоль (за іншими даними - Феїль) був польським друкарем, який на початку XVII століття заснував у Львові друковану книгарню. Він зробив значний внесок у розвиток українського книгодрукування та літератури, видавши такі важливі твори, як "Домострій", "Книга о молитві і пості", "Історія Російської держави" та інші.

3. Релігійна та культурна політика Костянтина Івановича Острозького проявлялась у підтримці релігійної толерантності та розвитку освіти. Він сприяв відкриттю благодійних шкіл та колегій для української молоді, а також підтримував високий рівень освіти в своїй родині. До того ж, Острозький організував друкарню та видавництво, на яких видавались релігійні та освітні твори українською мовою.

4. Міська архітектура цього періоду включає ремесельні майстерні, корпоративні будинки та ратуші. Фортечна архітектура відображається у великих кількостях збережених замків та міцних оборонних спорудах, наприклад, Тустаньська фортеця. Храмова архітектура того періоду характеризується декоративністю та увагою до деталей. Найвідоміші зразки храмової архітектури - храм св. Юра у Львові та костел Варшавського відділення братства св. Юра у Києві.

5. Монументальний живопис того періоду відрізняється яскравістю та високою технікою виконання. На нього вплинули італійська та нідерландська школи мальовництва. Сформувалася оригінальна "школа" живопису, яка продовжила своє існування в Україні до XVII століття. Найвідоміші монументальні живописи того періоду - фрески на стінах кафедрального собору св. Юра у Львові та другого поверху Братської церкви у Вишневому.

Объяснение:

Вас заинтересует