• Предмет: Право
  • Автор: Oleksandrina1408
  • Вопрос задан 4 месяца назад

СРОЧНОО!!!! ДАЮ 20 БАЛІВ
Розв'яжи юридичну задачу відповідно правової системі Української держави
11. оберіть варіант, що є розв'язкою ситуації: Петро К. подав заяву про звільнення за власним бажанням. Однак за два Тижні директор заводу повідомив, що не може його звільнити з тієї причини, що на його місце не знайдено іншого працівника.
а) Петро К. має працювати на заводі доти, доки не буде прийнято на його місце іншу особу.
б) Директор заводу повинен звільнити Петра К. у строки, що вказані в його заяві.
в) Петро К. має самостійно підшукати іншого працівника на своє місце.
г) Петро К. має пропрацювати на заводі 14 днів.​

Ответы

Ответ дал: ArinaPa75
0

Ответ:

Г) має пропрацювати на заводі 14 днів

Объяснение:

Як визначено статею 38 Кодексу Законів про працю України, працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це роботодавця письмово за два тижні.

Також, відповідна норма передбачає випадки звільнення у інші терміни, а саме, у разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до закладу освіти; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин). У всіх вказаних випадках  роботодавець повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

Однак, оскільки такої умови у завданні не має,  саме після закінчення 2 тижднів (14 днів), трудовий договір у відповідності з пунктом 4 частини 1 статті 38 Кодексу законів про пррацю України  припиняється.

Виключення з цього правила визначено статтею 38 цього ж Кодексу, а саме, якщо працівник після закінчення строку попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору, роботодавець не вправі звільнити його за поданою раніше заявою, крім випадків, коли на його місце запрошено іншого працівника, якому відповідно до законодавства не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.

У Петра не має обов"язку ні чекати, покі буде прийнято іншого працівника, ні самостійно його щукати. Це все не його проблеми, цим має займатись завод самостійно

Вас заинтересует