• Предмет: История
  • Автор: malav22
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Політичне життя в україні та європі в 16 - 18 столітті порівняння

Ответы

Ответ дал: kittymeowlove
1

Ответ:

Політичне життя в Україні та Європі у 16-18 столітті мало суттєві відмінності, але існували також і деякі спільні риси.

Почнемо з України. Політичне життя українських земель в цей час було складним та розфрагментованим через те, що Україна була під владою різних держав: Речі Посполитої, Османської імперії, Мoскoвськoї держави. Крім того, існували окремі козацькі полковництва, такі як Запорізька Січ. У 17-18 столітті на багатьох територіях українських земель були створені гетьманські уряди, які очолювали гетьмани. Гетьмани мали значний вплив на політичне життя України, але їх повноваження були обмежені.

У Європі у 16-18 столітті відбувалися значні зміни в системі влади та політики. Це період Реформації, коли Європа гостро дискутувала питання про релігійну свободу, а церква ставала менш впливовою на політику. Крім того, в Епоху Ренесансу відбувся розвиток гербової системи, що було важливим елементом політичної культури Європи та забезпечувало зміцнення влади монархів, які у всій Європі владою засновували через різноманітні угоди зі станами, або знайомства з посадовцями та аристократами, кар'єри їхніх дітей.

За винятком деяких країн, які були роздроблені на окремі князівства й територіально обмежені державами. В Європі згодом відбулась революція, яка призвела до змін в політичній системі багатьох держав. На початку 18 століття у кількох країнах Європи виникла конституційна монархія, де влада обмежувалася конституцією або парламентською владою. Отже, можна сказати, що в Україні та Європі в той час була схожа система влади та політики, але на фоні Реформації та ренесансу, політичне життя в Європі було більш розвиненим і різноманітним, а Україна трапилась в обставинах політичного розфрагментування на підґрунті країни з слабкою економікою.


malav22: Дякую за відповідь!
Вас заинтересует