Навести приклади маніпуляції, в Росії, президента

Ответы

Ответ дал: artempopof02
0

Ответ:

Маніпуляція – вид впливу, що може змінити поведінку й рішення людини чи навіть цілої категорії людей. Наприклад, провокативний заголовок, що перекручує дійсність, викривлені факти чи специфічна пріоритезація у висвітленні новин окремим медіа.

Наприклад, якщо зняти серіал про уявного президента мрії (нарешті чесного й хорошого), а через певний час балотувати актора, який виконував головну роль у реальні президенти, це буде психологічним впливом на людей, які цей серіал дивилися й не можуть не ототожнювати актора з реальністю. Так працює мозок: він по-справжньому проживає ті переживання, які викликає в нас прочитане й побачене в кіно, літературі й медіа.

Види маніпуляції

ВИГІДНА ПРІОРИТЕЗАЦІЯ НОВИН. Через олігархічну структуру медіа в Україні купа прикладів маніпуляцій на рівні видань. Найпростіше, звісно, проілюструвати медіа, які належать або просувають певних політиків. Наприклад, канал «Прямий» постійно розповідає про благодійність Петра Порошенка, але тільки про нього. Тобто для своїх глядачів він найбільший благодійник у державі, поки умовні «Слуги народу», як здається, не роблять нічого. Адже працює принцип «чого не було в медіа, того не було».

Аналогічно ми всі памʼятаємо, як перед виборами 2019 року на «1+1» була зовсім не політична реклама, а просто ток-шоу виключно з командою Володимира Зеленського й третій сезон «Слуги народу».

ЗААНГАЖОВАНІСТЬ. За межами брудної політики й банальної надмірної уваги або повного замовчування певних фактів існує також системна заангажованість. Коли медіа активно висвітлюють тему, але роблять це упереджено. Наприклад, канал-виробник «Зіркового шоу X» завжди позитивно говоритиме про свої медійні обличчя й підтримуватиме їх у скандалах із ворожими продюсерами

Вас заинтересует