• Предмет: История
  • Автор: bublik2010maks
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Срочно!!!!!! даю 60 балов!!!!!! Використовуючи додаткові джерела, підготуйте розповідь про одного зі слов'янських богів​

Ответы

Ответ дал: brobrobro104
0

Ответ:

За слов’янською міфологією, боги були розділені на дві групи: загальнослов’янські та місцеві. Загальнослов’янські боги включають Перуна - громовержця та головного бога пантеону, Дажбога - бога сонця, Сварога - бога вогню, Мокошу - богиню життя та інших.

Дажбог - це слов’янський бог сонця та добробуту. Він є сином могутнього бога вогню Сварога. Дажбог є подателем добра і багатства, опікуном громади й народу.

Дажбог був одним з головних богів у слов’янській міфології. Він був олицетворенням сонця та плодючості.

За свідченням Б.Рибакова, божества з таким ім’ям ані в Прибалтиці, ані в індоіранському світі немає. Деякі вчені трактують ім’я Дажбог як Поганий Бог, маючи на увазі, що він пов’язується з мокрою, дощовою погодою. Інші пояснюють його як Давець-бог, тобто той, що приносить добробут, заможність. Існують й інші версії.

У «Повісті врем’яних літ» під 980 р. поряд з іншими Володимировими богами, що стояли на Київській горі, згадується і Дажбог: «І став Володимир княжити у Києві один. І поставив він кумири на пагорбі поза двором теремним: Перуна дерев’яного, а голова його була срібна, а вус — золотий, — і Хорса, і Дажбога…» Дажбог у пантеоні князя Володимира — божество всеосяжне, пов’язане з сонячною природою, з річним сонячним циклом. Слід зазначити, що у давніх українців міцно вкоренилося поняття про «небесну твердь» (землю), яка ділить усе нижнє царство на два яруси: у верхньому знаходяться «хлябі небесні» (запаси дощової води), а під велетенським куполом тверді ходить Сонце; краї купола опираються на край землі. Верхній ярус над твердю — царство Стрибога (Сварога, Рода). Нижній ярус із Сонцем і землею — царство Дажбога. Обидва яруси разом — «небеса», тобто небо у множині.


bublik2010maks: велике дякую
brobrobro104: будь - ласка
Вас заинтересует