1. Наведеній нижче схемі відповідає речення: [ , ( ), ].
А На обрії, одразу ж за селом, де оболоню тишею сповито, горять кульбаби, тішачи півсвіту своїм цнотливим молодим теплом.
Б Говорив він таким барвистим і оригінальним діалектом, який, на жаль, годі відтворити будь-якою іншою мовою.
В Край самої дороги запідпадьмкав перепел, потім чогось злякався і, втікаючи, зашелестів житами.
Г Душа летить в дитинство, як у вирій, бо їй на світі тепло тільки там.
Д Вузенька стежечка вивела його в рідкий, але похмурий сосновий ліс, незабаром перетворившись на лісову дорогу з двома глибокими коліями, у яких блищала вода.
2. Не відповідає наведеній нижче схемі речення: [ ], ( ).
А Над водою гірко і п’яно пахло осиковими сережками, вербовими котиками і соком, що пробивав молоду кору.
Б Блаженний той, хто осінь на весну в натхненній пісні обертає.
В Веселі води, що перед годиною були снігом, бігли додому по рівчаках з камінця на камінчик.
Г Трава на степу була не зелена, а жовто-сіра, немов хто злий висмоктав з неї соки життя й залишив тільки нікчемні стеблини.
Д Лиш хто народу рідного не любить, піде по світу тихим жебраком і, просячи, до щастя шлях загубить.
3. Кілька підрядних частин має речення:
А Міцну й заможну Українську державу побудує нове покоління українців, що матиме високу духовність, тверезий розум, міцну волю і національну державницьку свідомість.
Б У Тернівщині ми лише зрідка бачимо його, коли він, кремезної статури хлібороб, удівець із хутора Масичі, приходить за чимось у слободу, скажімо, до кузні чи до крамниці.
В Русь не дрімала, стомлина і млява, забившися ведмедем у барліг, бо відчували грек і печеніг відлуння кроків князя Святослава.
Г Там, де кінчаються доріжки та квітники й починається дика частина саду, окутані темрявою стоять під терниною хлопець і дівчина.
Д Андрій мовчки лежав на землі, заклавши під голову руки, і мрійно дивився на верхи струнких берізок, що помалу гойдалися над його головою.
4. Складнопідрядним реченням з послідовною підрядністю є:
А Увечері, коли западає сонце і надходить тінь, капає і розливається над селом лагідний дзвін.
Б Коли зграя залетить далеко і в тумані стане тихо, я зупиняюся й наслухаю, що робиться попереду.
В Учення дається Богом для того, аби іншим передати усе, що знаєш.
Г До Хоми дійшли чутки, коли випав сніг, що Скиригайло щасливо здобув Канів, Звенигород та Черкаси і вже повертається до Києва.
Д В мені живе невтоленне, повсякчасне прагнення причалу, статечної урівноваженості отчого дому, до якого обов’язково мусиш прибути і в якому на тебе чекає велика родина.
5. Складнопідрядним реченням з однорідною підрядністю є:
А Доки в хаті варилося й смажилося, чоловіки час від часу виходили з двору до машини, походжали навколо неї повільно і врочисто або й так собі стояли, як два лелеки біля гнізда з лелеченятами.
Б Сів відпочити край шляху біля ставу з джерельно прозорою водою, в якій купалися краєчками віт задумливі верби, наче милувалася вродливиця своїми пишно розчесаними, покучерявленими косами.
В І десь в ті дні, несміло, випадково, хоч я вже й пісню склала неодну, печаль моя торкнула вперше с л о в о, як той кобзар торкав свою струну.
Г Було це в лубенських лісах над тихою Сулою, де дзвінко булькають у воду важкі жолуді, де блакитна ракша з верхівки високого дуба милується своїм райдужним відбитком у ясному плесі.
Д Спинились на узліссі, щоб підвести старого, що тримав у руці козубеньку з суницями.
6. Складнопідрядним реченням з неоднорідною підрядністю є:
А Українська християнська традиція, що живила й тримала націю крізь епохи і лихоліття, розквітла в українській літературі часів бароко, яке поєднувало культуру середньовічну і Ренесансу.
Б Позаду залишались роки, коли зазнав і материної ласки, і перших чар дівочих очей, і пригод на березі тихої Многи, що весняними розливами котила води до закучерявленого вербами Удаю, а на кінець літа вкривалася ряскою, під якою дрімливо снували краснопері карасі.
В У світлиці було чмсто й затишно, як буває тільки в хатах, де не сини, а дочки.
Г Прийди в мій сад, коли творити молитву стане він богам, коли почнуть квітки курити густий, пахучий фіміам.
Д Та ось одного осіннього вечора, коли вже рано сутеніло і вітер гнав уподовж колій мокре листя станційних осокорів, перед прибуттям поїзда зустрівся нам край перону спмотній зсутулений пасажир із клунком через плече.

Ответы

Ответ дал: kitty1748
0

Ответ:

Ответ изображон на картинке

Приложения:
Вас заинтересует