• Предмет: История
  • Автор: gerasimovakira264
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Очень срочно,100 баллов
Прочитайте тексти джерел( на фото) і письмово дайте відповіді на запитання:
1. Як автор розповіді ставиться до згаданих історичних діячів та подій (явищ), про які йдеться? Чому ви так вважаєте?
2. Спробуйте пояснити, навіщо автор свідчить про ці події. Чи є, на вашу думку, достовірною інформація, яку він наводить?
3. Поміркуйте, чому смертну кару повстанцям було змінено на інше покарання.
«Головний цих розбійників начальник Максим Залізняк... Нинішнього року у квітні місяці... разом із 70 людьми-втікачами запорозькими козаками для викорінення у Польщі конфедератів поляків... пішов на містечко Жаботин, під яким розгромили конфедератів п’ятдесят чоловік... а потім пішли далі... до містечка Умані...
З містечка Умані сотник Іван Гонта... прибувши до нього, Залізняка, оголосив, що він: має козаків до чотирьохсот, і так з обох, погодившись з ним, Залізняком, в те містечко Умань сильно увійшли по настанню вже другого дня зранку... А при цій зграї, яка зібралася, визнався був він, Залізняк, полковником, у яке звання він тими запорозькими козаками, з якими була в нього згода...»
З документів Київської губернської канцелярії. 1768 (?) р.
«[...] Його, Залізняка, як головного порушника прикордонної тиші, колесувати і живого покласти на колесо, але замість цього скасувавши це, нині вживане до найважливіших злочинців покарання бити кнутом - дати сто п’ятдесят ударів і, вирізавши йому ніздрі і поставивши на лобі і на щоках указні знаки, заслати в Нерчинськ на каторжну роботу вічно.
2-е. Бувшим з ним, Залізняком, разом в спільництві розбійникам... за вчинені ними грабунки і смертні вбивства, в яких вони при слідстві і обвинувачувались, і за самовільну їх, без відома команд своїх відсутність, і за таємний прохід через кордон - в Польщу - відсікти голови, а замість цього бити їх кнутом - дати по сімдесят ударів кожному і, вирізавши ніздрі і поставивши указні знаки, заслати в Нерчинськ на каторжну роботу вічно».
Із рішення Київської губернської канцелярії. 1768 р.​

Приложения:

Ответы

Ответ дал: gamalanasta79
1

Ответ:

Ви цитуєте фрагмент історичного документа, який описує дії Максима Залізняка та його спільників у 1768 році. За цими подіями можна зробити кілька припущень:

1. Ставлення автора розповіді до згаданих історичних діячів та подій не зовсім очевидне з даного фрагмента. Автор може ставитися до них з великою негативною оцінкою, оскільки Залізняк та його спільники займалися розбійництвом, грабежами, вбивствами та іншими злочинами. Однак, для точної оцінки ставлення автора потрібно мати доступ до більш повної інформації про контекст того часу та можливі політичні чи соціальні мотиви автора.

2. Причина, чому автор свідчить про ці події, може бути різною. Наприклад, він може бути свідком або бути пов'язаним із суспільно-політичними подіями часів, коли ці події відбувалися. Він може бажати фіксувати історичну правду або пропагувати певну ідеологію. Щодо достовірності інформації, яку наводить автор, це потребує перевірки на підставі інших джерел того періоду.

3. Смертна кара повстанцям, включаючи Максима Залізняка, була змінена на інше покарання. У документі згадується, що оригінальна ідея була вбити Залізняка, колесувати його та покласти на колесо. Однак, замість цього було вирішено застосувати покарання биття кнутом (150 ударів) та вирізання ніздрів. Також зазначалося про встановлення указних знаків на лобі і щоках, а після цього Залізняка було засл

Вас заинтересует