Написати біографічну довідку про Миколу Куліша. 2 сторінки


atishche09: ща зробимо
atishche09: ти тільки почекай трішки

Ответы

Ответ дал: atishche09
1

Відповідь: Микола Куліш (1817-1897) - видатний український письменник, поет, драматург, громадський діяч і освітянин. Він народився 17 грудня 1817 року в місті Гадяч, Полтавській губернії (тепер Харківська область, Україна) в сім'ї священика.

Микола Куліш здобув освіту в Гадяцькій духовній семінарії та Київському університеті, де вивчав філософію, мовознавство та право. Його інтелектуальні здібності і літературний талант проявилися ще в ранньому віці, і він почав писати поезію та прозу.

У 1840-х роках Микола Куліш активно діяв у літературно-політичних гуртках і об'єднаннях, пропагуючи українську культуру та національну свідомість. Він був одним із засновників та учасником літературної групи "Русалка Дніпрова", яка протистояла російській політиці русифікації.

Одним з найвідоміших творів Миколи Куліша є його драма "Мартин Боруля", яка стала шедевром українського драматичного мистецтва. В цьому творі автор розкриває проблему соціального нерівноправ'я та боротьби за свободу українського народу. "Мартин Боруля" став класикою української літератури й був визнаний одним з найважливіших творів ХІХ століття.

Микола Куліш також активно займався перекладом творів іноземних письменників, сприяючи введенню європейської літератури в у

країнську культуру. Він переклав твори Вільгельма Шекспіра, Фрідріха Шиллера, Йоганна Гете та багатьох інших відомих авторів.

Крім літературної діяльності, Микола Куліш був активним громадським діячем. Він виступав за розвиток освіти в Україні, заснував першу українську професійну театральну трупу, створив газету "Киевлянин" та інші видання, які підтримували українську мову та культуру.

Микола Куліш присвятив своє життя просвітницькій та літературній діяльності, пропагуючи національні цінності і свободу. Його твори та внесок в українську культуру залишили невиразний слід, і він шанується як один із найвидатніших українських письменників і національних героїв. Микола Куліш помер 4 грудня 1897 року у Києві, залишивши по собі велику спадщину української літератури та культури загалом.

Микола Куліш був не тільки письменником і громадським діячем, але й видатним освітянином. Він працював учителем і директором шкіл, активно займався організацією освітніх закладів. Куліш вірив, що освіта є невід'ємною складовою національного розвитку і самобутності.

Одним з найважливіших досягнень Миколи Куліша було заснування Київського українського народного університету (зараз Київський національний університет імені Тараса Шевченка). Цей навчальний заклад став центром української освіти та науки, де відбувалися важливі дискусії і проводилися наукові дослідження.

Микола Куліш також працював над створенням нового українського правопису. Він був одним з ініціаторів і учасників Малоросійського орфографічного синоду, де обговорювалися питання стандартизації української мови і написання.

У своїх творах Микола Куліш відображав життя та проблеми українського суспільства. Він став одним із перших письменників, які виступили проти кріпосництва і соціальної нерівності. Його роман "Чорна рада" став символом боротьби українського народу за свободу і незалежність.

Микола Куліш був справжнім патріотом, який присвятив своє життя служінню українському народу і культурі. Його праця, наполеглива боротьба та здобутки в галузі літератури, освіти і національного

руху роблять його незабутнім героєм української історії.

Пояснення: подіваюся це 2 сторінки


sdpfspo: дуже дякую
sdpfspo: вибачаюсь але це не те
Вас заинтересует