• Предмет: История
  • Автор: elizavetaraevska346
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Що відомо про вірування давніх слов'ян з давньослов'янськоï мİфології з археологічних знахідок​

Ответы

Ответ дал: irena77728
1
Давньослов'янська міфологія є системою вірувань, яка існувала серед слов'янських народів у Середньовіччі та до християнізації цих територій. Археологічні знахідки, такі як ритуальні предмети, рельєфи, зображення на посудині та інші артефакти, допомагають нам краще розуміти ці вірування.

Одним з основних аспектів давньослов'янської міфології є віра в багатобожжя, тобто в існування численних богів і богинь. Найвідомішим богом є Перун, бог грому і блискавки, якому приписувалася велика влада та сила. Іншими важливими богами є Дажбог (сонцебог), Сварог (бог вогню і кузні), Мокош (богиня плодючості і жіночих справ), Стрибог (бог вітру), Ярило (бог весни і плодючості) та інші. Кожен бог або богиня мав свою сферу впливу та символіку.

Ритуали та обряди були важливою частиною давньослов'янської міфології. Зокрема, були проводжені обряди для збереження плодючості ґрунту, здоров'я, врожаю та захисту від лиха. Деякі з археологічних знахідок свідчать про розповсюдження культу вогню, де було проведення обрядів з використанням вогню як символу очищення та зміни.

Також знаходки вказують на існування культу предків у давніх слов'ян. Предки вважалися духами, яким можна було приносити жертви та звертатися за захистом та допомогою.
Вас заинтересует