• Предмет: История
  • Автор: lutakanna550
  • Вопрос задан 4 месяца назад

У чому полягає суть польсько-українського компромісу 1914 року

Ответы

Ответ дал: dm207209
0

Объяснение:

Компроміс 1914 року

Польсько-український компроміс 1914 року, також відомий як "Холмський акт", був угодою між представниками польської та української громадянських організацій щодо розподілу влади і автономії на території Галичини та Буковини, які були частинами Австро-Угорської імперії.

Угода передбачала створення спільного органу влади - Галицько-Буковинської Ради, яка складалася з 60 членів, з яких половина представляла польську громаду, а інша половина - українську. Головою Ради був український представник, а віце-головою - польський представник. Рада вирішувала питання земельної реформи, освіти, мовних прав і деяких інших соціально-політичних питань.

Компроміс також передбачав визнання української мови рівноправною з польською, запровадження української освіти та створення українських культурно-освітніх установ. Таким чином, українці отримали певний рівень автономії та можливість збереження своєї культури, мови та традицій.

Однак, цей компроміс був короткотривалим, оскільки зруйнування Австро-Угорської імперії внаслідок Першої світової війни призвело до зміни політичної ситуації в регіоні. З течією подій, українці та поляки знову опинилися в протистоянні, і спільні політичні структури були розпущені в результаті політичних конфліктів та революційних змін.

Вас заинтересует