Вправа 1
Перепишіть текст, визначте та обгрунтуйте вид зв'язку між реченнями.
Вранці виплило сонечко на погідне небо
оглянути, що зробила ніч з землею. Вітер стих, чистий свіжий сніг сріблом сяв під
блакитним наметом неба. Земля наче вбралась на Різдво в білу сорочку
(М. Коцюбинський).
Перепишіть другий текст, визначте та обгрунтуйте вид зв'язку між реченнями.
Незабаром Хома з'явився на виклик. Він прибув не сам, а в супроводі цілого почту
місцевих селян. Словаки вже запросто кликали його на ім'я, як свого
односельчанина,
розмахуючи руками, клялися, що обрали б Хому своїм
приматором, якби він залишився тут (О. Гончар).

Приложения:

gamematve: Можеш допомогти в географії якщо так то у мене 2 завдання(Позначити на контурній карті) за які я даю 100 балів

Ответы

Ответ дал: gamematve
2

Ответ:

Перший текст:

Вранці виплило сонечко на погідне небо, щоб оглянути, що зробила ніч з землею. Вітер стих, і чистий свіжий сніг сріблом сяв під блакитним наметом неба. Земля наче вбралась на Різдво в білу сорочку (М. Коцюбинський).

Вид зв'язку між реченнями: послідовність подій.

У цьому тексті речення описують послідовність природних явищ, які відбуваються вранці. Кожне речення додає нові деталі до загального опису ранкової картини. Починаючи з того, що сонечко з'являється на небі, подальші речення описують стихання вітру, свіжий сніг, який блищить під блакитним небом, і порівнюють землю з білою сорочкою на Різдво. Цей вид зв'язку між реченнями допомагає створити послідовний образ ранкової краси.

Другий текст:

Незабаром Хома з'явився на виклик і прибув не сам, а в супроводі цілого почту місцевих селян. Словаки вже запросто кликали його на ім'я, як свого односельчанина, розмахуючи руками, клялися, що обрали б Хому своїм приматором, якби він залишився тут (О. Гончар).

Вид зв'язку між реченнями: причинно-наслідковий зв'язок.

У цьому тексті перше речення вказує на появу Хоми на виклик, а друге речення пояснює, що він прибув не сам, а в супроводі селян. Наслідком цього є реакція словацьких жителів, які запросто кликали Хому на ім'я, розмахуючи руками і кажучи, що обрали б його своїм приматором, якби він залишився там. Таким чином, з'явлення Хоми з односельчанами спричинило позитивну реакцію словацьких мешканців, яка виражається в їхніх діях та заявах. Цей вид зв'язку між реченнями показує причину та наслідок дій Хоми та реакції місцевих жителів.

Объяснение:

Вас заинтересует