• Предмет: История
  • Автор: anastasia856876
  • Вопрос задан 2 месяца назад


12) У чому полягае трагiчне становище населення України в останній третині XV- першій половині
ХVІ ст.?
13) Як ви думаете, що допомогло українцям зберегти себе як націю в XIV- XV ст.?
14) Українські історики другої половини XIX - початку ХХ ст. В. Антонович, М. Костомаров,
Д Яворницький, М. Грушевський окреслювали відносини тогочасної України is Кримським
ханством як ворожі. Чи згодні ви з такою думкою? Відповідь аргументуйте
СРОЧНООО

Ответы

Ответ дал: Dziaon
1

12) Трагічне становище населення України в останній третині XV - першій половині XVI століття полягало в багатьох причинах. Однією з найважливіших причин була військова і політична агресія з боку сусідніх держав, зокрема Польщі та Османської імперії. Це спричиняло численні війни, нашестя, руйнування та загарбання територій. Часті конфлікти в Україні викликали бідність, голод, епідемії та переселення населення.

Крім того, соціальна нерівність і система кріпацтва, де значна частина населення була беззахисною перед поміщиками та феодалами, також внесли свій внесок у трагічне становище. Кріпаки не мали права на землю та самоврядування, їхня праця була експлуатована, а їхні права були обмежені.

13) Однією з основних причин, що допомогла українцям зберегти себе як націю в XIV-XV століттях, було існування Київської Русі як централізованої держави. Київська Русь сприяла формуванню української національної свідомості та культури. Вона забезпечувала певну стабільність та спроможність протистояти зовнішнім загрозам.

Крім того, український народ мав розвинуту сільсько-господарську культуру, яка дозволяла забезпечити населення достатком і виживанням. Самодостатність селян та їхні вміння пристосовуватися до навколишніх умов допомогли вижити та зберегти свою національну ідентичність.

14) Погляди українських істориків другої половини XIX - початку XX століття на відносини тогочасної України з Кримським ханством були різними. В. Антонович, М. Костомаров, Д. Яворницький, М. Грушевський вважали ці відносини ворожими. Їхній погляд обумовлений історичним контекстом того часу, коли Україна була під владою Російської імперії, а Кримське ханство було включене до складу Османської імперії.

Українські історики підкреслювали відсутність самостійності та політичної волі українського народу під владою іноземних держав. Вони виділяли культурні та історичні відмінності між Україною та Кримським ханством, що призводили до конфліктів та ворожості.

Вас заинтересует