СРОЧНО!!!!!
Які зміни в партійно-політичній системі західних країн відбулись по закінченню 2 світової війни?
Які обставини спричинили початок інтеграційних процесів в Західній Європі?
Визначте,що спонукало європейські країни розпочати інтеграційні процеси?
Чому,на вашу думку,після розпаду Радянського Союзу процес євроінтеграції прискорився?

Ответы

Ответ дал: alino4kaivanova279
0

Ответ:

Друга світова війна – одна з найтрагічніших подій в історії людства, почалася 1 вересня 1939 року і тривала 6 років. У війні було задіяно 61 державу, де проживало 80 відсотків усього населення землі. Воєнні дії велися на території 40 держав. Воювали понад 110 млн. осіб. У ході Другої світової війни загинуло більш як 65 млн. чоловік, із них 27 млн. військовослужбовців на полі бою, 12 млн. у концтаборах, 2 млн. учасників партизанського руху, 1,5 млн. від бомбардувань, 12 млн. від голоду і епідемій. Україна найбільше постраждала із усіх воюючих країн. На фронтах загинуло 3 млн. українців, більш ніж 2 млн. було вивезено до Німеччини, 3,5 млн. евакуйовано. Демографічні втрати України у роки війни склали 14 млн. чоловік. Під час війни зруйновано 700 міст і 28 тис. сіл.

Перемога над нацистською Німеччиною, незважаючи на величезні людські жертви та матеріальні збитки, переконливо продемонструвала незламну волю народів (серед них українського) до свободи й незалежності.

Головним підсумком Другої світової війни став воєнний розгром фашистської Німеччини та її союзників, які відкрито претендували на перерозподіл світу. Фашизм, як суспільна система, альтернативна і демократії, і комунізму, був знищений. Друга світова війна показала здатність демократичних сил Землі згуртуватися перед смертельною небезпекою. У ході війни створено антигітлерівську коаліцію, до якої наприкінці війни входило 56 держав світу.

Одним із найважливіших підсумків війни, що торкається України, стало завершення процесу возз’єднання українських земель. Слід відзначити й те, що Друга світова війна стала одним із переломних етапів в історії сучасного світу. Змінилася політична карта світу, утворилася нова світова структура, почався розпад колоніальної системи, закладено підвалини демократичного розвитку сучасного світу.

Друга світова війна та її наслідки призвели до суттєвих змін у розвитку країн світу та міжнародних відносин:

перш за все це стосується таких великих держав як СРСР та США, які мали значний вплив на всю післявоєнну історію світу. Після Другої світової війни найсильнішою в економічному відношенні країною стали США, які вийшли на перше місце у світі за обсягом промислового виробництва, зміцнили свої позиції світового кредитора. Перемога СРСР у війні принесла не тільки свободу, але й зміцнила тоталітарний режим, що був встановлений у країні ще в кінці 20–х років ХХ століття і значно впливав на політичний та соціально-економічний розвиток держави у післявоєнні роки.

СРСР та США стали після війни “наддержавами” (з точки зору наявності в країнах військового потенціалу, в тому числі ядерної зброї). Навколо цих держав стали об’єднуватися їх союзники. Історичний розвиток показує, що у другій половині ХХ століття СРСР та США визначали всі політичні рішення світового масштабу.

Суттєві зміни відбулися після Другої світової війни у міжнародних відносинах країн світу. Як відомо, ще в роки війни почала формуватися нова система міжнародних відносин, заснована на принципах мирного співіснування (проведення конференцій глав уряду СРСР, США та Великобританії: Тегеранської (1943), Кримської (Ялтинської) (1945), Берлінської (Потсдамської) (1945). Проте, після закінчення війни у відносинах між державами відбулися значні зміни внаслідок існування двох принципово протилежних систем, які на той час називали соціалістичною і капіталістичною. Одна система включала держави, в яких утверджувалися моделі радянського зразка, засновані на безроздільному пануванні компартій у всіх сферах життя. Ці країни дотримувалися прорадянської як внутрішньої, так і зовнішньої політики. Друга система включала держави, які поділяли демократичні цінності та принципи ринкової економіки. Між країнами цих двох систем було встановлено довготривале протистояння, яке увійшло в історію під назвою “холодної війни ” (1945-початок 90-х років ХХ ст.).

Створення у квітні 1949 року Організації Північноатлантичного договору (НАТО) різко загострило протистояння між двома сторонами. Аналогічні НАТО воєнно-політичні союзи – СЕАТО, СЕНТО були створені в Азії. У травні 1955 року держави радянського блоку заснували Організацію Варшавського договору. Від цього часу протистояння стало носити блоковий характер.

Вас заинтересует