• Предмет: История
  • Автор: 27edovzhanska
  • Вопрос задан 2 месяца назад

ДОПОМОЖІТЬ БЛАГАЮ ДАЮ 40 БАЛІВ БІЛЬШЕ НЕМА

Приложения:

Ответы

Ответ дал: bekaualihan
1

Ответ:

2. У Великому князівстві Литовському українські землі мали відносну автономію, зберігаючи свою мову, віру та традиції. Влада ставилась до українців з певною толерантністю, забезпечуючи їм певні права.

3. Політика Польщі на українських землях була спрямована на укріплення своєї влади та просування католицтва. Мова, права населення та церква підпорядковувались польському впливу, що спричиняло конфлікти та незадоволення.

4. Внутрішня та зовнішня політика Вітовта спрямовувалися на зміцнення та централізацію князівської влади шляхом утвердження своєї влади над магнатами та збереження союзу з Польщею.

5. Протистояння Свидригайла та Сигізмунда почалося через претензії на литовський престол. Сигізмунд переміг, отримавши підтримку шляхти та магнатів, що призвело до утвердження його влади та зміцнення польського впливу на українських землях.

6. Кримське ханство мало форму турецької васальної держави з ханом як правителем. Органами влади були диван (рада) та курултай (загальне зібрання представників народу).

7. Позитивно на розвиток української культури впливали збереження української мови, народні традиції та звичаї, а також культурний обмін з Польщею та іншими країнами. Негативно впливали політичні конфлікти, католицька конверсія та обмеження 2.Яким був розвиток українських земель у Великому князівстві Литовському наприкінці XIV у XV ст.: як влада ставилась до мови, віри, традицій? Чому руські землі Литовським князівством приєднувались без опору?

3. Якою була політика Польі на українських землях наприкінці XIV у XV ст. щодо

розвитку мови, прав населення, церкви?

4. Доведи, що внутрішня та зовнішня політика Вітовта була спрямована на зміцнення та централізацію князівської влади.

5. Чому розпочалось протистояння Свидригайла та Сигізмунда? Хто переміг, чому? Які наслідки?

6. Якою була форма правління та політичний устрій (органи влади) Кримського

ханства?

7. Назви чинники, що впливали на розвиток української культури позитивно та

негативно?

8. Поясни терміни: інкорпорація, магнати, ремісники партачі, автономія, воєводства, комітати, хан, диван, курултай, князівство Феодоро, думи, «похожі», «непохожі» селяни, фільварок, магдебурзьке право, магістрат, лава, рада, війт, бурмистр,

ратуша.

9. Одним реченням (на кожного) визнач місце в історії: Федір Коріатович, Костянтин Острозький, Юрій Дрогобич, Швайпольт Фіоль, Хаджі-Гірей.

10. Розташуй у хронологічній послідовноті: остаточне приєднання Галичини до Польщі, Грюнвальдська битва, Городельська унія, поразка Свидригайла у війні з Сигізмундом, остаточна ліквідація автономії Волинського та Київського князівства,

становлення

незалежності

Кримського ханства,

підкорення

Кримського ханства, Генуезьких колоній та князівства Феодоро Османською імперією, перша згадка про козаків, битва на Синіх Водах, Кревська унія.

Объяснение:8. Швайпольт Фіоль - литовський шляхтич, який відігравав значну роль у політичних подіях Великого князівства Литовського;

Хаджі-Гірей - відомий кримський хан, який розширив територію Кримського ханства та зміцнив його вплив.

10. Розташування у хронологічній послідовності:

- Грюнвальдська битва (1410)

- поразка Свидригайла у війні з Сигізмундом (1432)

- Кревська унія (1385)

- Городельська унія (1413)

- остаточна ліквідація автономії Волинського та Київського князівства (1437)

- остаточне приєднання Галичини до Польщі (1340)

- становлення незалежності Кримського ханства (1449)

- підкорення Кримського ханства, Генуезьких колоній та князівства Феодоро Османською імперією (1475)

- перша згадка про козаків (1492)

- битва на Синіх Водах (1506)

Вас заинтересует