• Предмет: Физика
  • Автор: artem9889
  • Вопрос задан 2 месяца назад

Сформулювати умови виникнення електричного струму. Чим провідники відрізняються від діелектриків.

Ответы

Ответ дал: kostalomka88
0

Ответ:

Объяснение:

1. Електричний струм - спярмований рух заряджених частинок, носіїв струму, у певній речовині або вакуумі.

2. Умови виникнення й існування електричного струму:

1) Наявність джерела струму (наявність причин, внаслідок яких частинки переміщаються у певному напрямі).

2) Наявність вільних носіїв заряду (електронів, іонів і т.п.).

3) Наявність замкнених провідників (замкненого кола).

3. Провідники - речовини, що добре проводять електричний струм через наявність у них вільних заряджених частинок. Наприклад, метали, кислоти та луги, графіт, розчини солей з воднем і т.п..

  Діелектрики - речовини, що погано проводять електричний струм через відсутність у них вільних заряджених частинок. Наприклад, скло, дистильована вода, водень, азот, гас, спирт і т.п..

  Напівпровідники - речовини, що за звичайних умов не проводять струм, але в певних умовах набувають провідних властивостей, через, наприклад, підвищення температури або збільшення освітленості. Наприклад, германій, кремній, сицілій і т.п..

4. Метали добре проводять електричний струм, тому що під дією джерела струму (наприклад, електричного поля) вільні електорни починають напрямлено рухатися між йонами, що містяться у вузлах кристалічної ґратки - це дає змогу утворити електричний струм. Ці електрони мають високу рухомість через те, що метали (в твердому стані) мають кристалічну будову й дозволяють частинкам рухатися у спрямованому напрямку.

5. Провідники та діелектрики використовубть майже у всіх сферах людського життя: техніка, побут, промисловість. Наприклад, провідники використовують для передачі електричного струму (в тому числі для роботи багатьох технічних (або електронних) приладів). Діелектрики, в свою чергу, застосовуються найчастіше в тих сферах, де використовується електричний струм; наприклад, у сільському господарстві, промисловості, виробництві приладів.

Вас заинтересует