Ответ дал: joannaonko
0

Відповідь:

Пояснення: Олександр Усик захистив титул

Боксер надважкої ваги Олександр Усик переміг британця Ентоні Джошуа у реванші за звання чемпіона світу за версіями WBA, WBO, IBF та IBO. На відміну від першого поєдинку, українець здобув перемогу роздільним рішенням суддів – 115:113, 113:115 та 116:112. До звання абсолютного чемпіона світу 35-річному українському боксеру не вистачає лише титула WBC, яким володіє британець Тайсон Ф’юрі.
    Олександр Абраменко – срібний призер Олімпійських ігор-2022

Олімпійський чемпіон Пхьончхана Олександр Абраменко на Іграх у Пекіні не зміг захистити титул, але завершив змагання зі "сріблом". Ця медаль стала єдиною для України на Олімпіаді-2022. Водночас Абраменко став першим в історії України спортсменом, який виборов нагороди на двох зимових Олімпіадах
Виступ збірної України на зимових Паралімпійських іграх у Пекіні

На зимовій Паралімпіаді українці встановили рекорд за кількістю нагород – 29 медалей, із яких 11 золотих, десять срібних і вісім бронзових. При цьому збірна України ще ніколи не вигравала одразу 11 золотих нагород на такому рівні. Усе це дозволило українській команді посісти друге місце в загальному заліку, поступившись лише Китаю До цього найкращий результат на Паралімпіаді українські спортсмени продемонстрували у 2006 році в Турині. Тоді було здобуто 25 нагород (сім золотих, дев’ять срібних та дев’ять бронзових), що дозволило посісти третю сходинку у медальному заліку.
Ярослава Магучіх – чемпіонка світу в приміщенні та переможниця Діамантової ліги

Українська стрибунка у висоту Ярослава Магучіх закінчила цей сезон на першому місці світового рейтингу. Ба більше, цьогоріч вона зробила 13 стартів і виграла з них вісім. Зокрема, 21-річна українка була найкращою у фіналі Діамантової ліги в Цюриху, на чемпіонаті Європи в Мюнхені та на чемпіонаті світу в приміщенні в Белграді. Тобто Магучіх зібрала золоті медалі майже на всіх ключових турнірах року, окрім чемпіонату світу в Юджині – там вона була другою.Найкращий результат сезону української легкоатлетки – 2,05 м. При цьому в неї були спроби побити світовий рекорд (2,10 м) на етапі Діамантової ліги в Брюсселі, однак планка не встояла.
Збірна України – чвертьфіналіст чемпіонату світу з волейболу

Українські волейболісти змогли кваліфікуватись на світову першість завдяки своєму світовому рейтингу. Після дискваліфікації Росії Україна була першою командою, що претендувала на вихід на чемпіонат світу. До цього українська збірна лише одного разу виступала на такому рівні – у 1998-му, коли посіла десяте місце.

Через 24 роки українці зуміли вийти з групи та обіграти команду Нідерландів у 1/8 фіналу. У чвертьфіналі збірна України поступилася господарям турніру, словенцям, із рахунком 1:3. До слова, капітан збірної України Олег Плотницький ще й став найкращим гравцем турніру за кількістю ейсів – у нього на рахунку їх 18
Десять медалей збірної України на чемпіонаті світу з водних видів спорту

Українська команда провела найуспішніший виступ в історії на світовій першості з водних видів спорту. Так, збірна України з артистичного плавання записала до свого активу одразу сім нагород, що є абсолютним рекордом. Українки виграли два "золота" – у гайлайті та в комбінації, а також ще п’ять срібних медалей у програмах соло, дуетів і команді.

На цих же змаганнях у Будапешті Михайло Романчук уперше потрапив на п’єдестал у плаванні у відкритій воді, а Олексій Середа разом із Софією Лискун стали другими в міксті зі стрибків із вишки 10 м.
Марина Бех-Романчук – чемпіонка Європи в потрійному стрибку.

У 2022 році срібна призерка чемпіонату світу зі стрибків у довжину Марина Бех-Романчук почала змагатися також і в потрійному стрибку. У своєму дебютному сезоні українка тричі піднімалась на подіум у цій дисципліні на рівні Діамантової ліги, а також стала чемпіонкою Європи з особистим рекордом 15,02 м. При цьому на своєму першому ж міжнародному старті з потрійного стрибка, на чемпіонаті світу в приміщенні, українка виграла "срібло".
Людмила Лузан – дворазова чемпіонка світу в каное-одиночці

Чемпіонат світу в канадському Галіфаксі став успішним для української каноїстки Людмили Лузан. Уперше в кар’єрі вона стала виграла золото світової першості у каное-одиночці, зробивши це у двох дисциплінах – на 500 та 1000 метрах Окрім двох медалей найвищого гатунку, в активі Лузан також срібна нагорода, яку спортсменка виборола разом з партнеркою Анастасією Четверіковою у змаганні каное-двійок на 500 м.
Даниїл Болдирєв – переможець чемпіонату Європи зі скелелазіння у дисципліні "швидкість".

Богдан Колмаков – переможець першого в історії чемпіонату світу з паркуру у дисципліні "швидкість".

Молодіжна збірна України з футболу кваліфікувалася до фінальної стадії чемпіонату Європи Ю-21