прошу бистеееееее 50 балов
Письмово виконайте завдання до тексту “Секрети публічного виступу”
1. Визначте тему та основну думку тексту.
2. Дайте відповіді на запитання.
З чим автор порівнює публічні виступи?
Про які способи підтримки розповів експерт?
Які звуки експерт називає лівими?
Чим, за словами експерта треба замінювати «ліві звуки»?
Чи згодні ви з експертом, що паузи не шкодять виступу?
Які поради ви «візьмете» для себе? Чому?
Визначити, які види аудіювання було використано в тексті.

СЕКРЕТИ УСПІХУ ПУБЛІЧНОГО ВИСТУПУ
У чому різниця між звичайною розмовою та публічним виступом? Як підтримувати увагу аудиторії? Чим відрізняється письмовий текст від усної промови? Які основні риторичні прийоми? Яка структура виступу та як до нього готуватись? Як позбутись стресу? Про все це під час тренінгу «Публічні виступи» розповідав Валентин Бойницький.
За словами тренера, важливо усвідомити необхідність постійно підтримувати УВАГУ аудиторії під час публічного виступу, на відміну від звичайної розмови, де увага присутня автоматично. Адже ті, хто слухають, добре знають, що їм не потрібно відповідати чи підтримувати тему, відсутнє розуміння того, що буде зворотній зв`язок.
Експерт навів кілька способів підтримки уваги:
1. Залучення аудиторії (достатньо використовувати спонукаючі конструкції, наприклад: згадайте, уявіть і тд.);
2. Задавання питань;
3. Зоровий контакт,який утримує слухача у бадьорому стані, дає можливість визначити наскільки цікавим та зрозумілим є виступ для аудиторії, а також визначити слухачів-індикаторів, які емоційно виказують те, наскільки добре чи ні проходить виступ.
“Найголовніше у публічних виступах – це природність, адже вся штучність відслідковується аудиторією на рівні рефлексів, з’являється відчуття нещирості та одразу втрачається довіра до вас як спікерів… не варто імітувати щось…будьте собою“, наголосив В.Бойницький.
Додатковими симптомами того, що аудиторія слухає спікера може бути будь-який зворотній зв’язок, як позитивний, так і негативний (сміх, посмішки, оплески, гнилі помідори, вигуки “ганьба”).
Не варто боятись ПАУЗ у публічних виступах. Якщо у звичайній розмові паузи технічно шкідливі, бо призводять до того, що розмову хтось перехоплює, то у публічних виступах ніхто не збирається перебивати чи перехоплювати та вести вашу мову далі. Потрібно використовувати паузи, які для аудиторії дозволяють розбити промову на певні смислові блоки та дати можливість її осмислити.
Паузи дуже сильно впливають на смисли!
Якщо у звичайній розмові ЛІВІ ЗВУКИ ( “ееее..ммм” ) корисні, то у публічних виступах, де ніхто не збирається перебивати чи перехоплювати мову, вони не потрібні взагалі, адже будуть засмічувати вашу промову. Тому, щоб позбутись неконтрольованого вживання лівих звуків у публічній промові, потрібно усвідомити, що така річ існує (оскільки ми роками виробляли звичку користування такими звуками) і на сцені вона не потрібна. Будь-який лівий звук потрібно заміняти паузами.
“Якщо подумати, скільки років кожен із нас тренується говорити у розмовній ситуації?…. А скільки годин кожен із нас віддав у загальній складності публічним виступам?…набагато менше… Не варто очікувати, що якщо ти добре вмієш говорити, то ти так само добре будеш виступати зі сцени.. це різні набори навичок, різні рефлекси…їх потрібно спеціально ТРЕНУВАТИ“, зазначив тренер.
Експерт порадив дуже корисну вправу для тренувань у домашніх умовах: потрібно без підготовки протягом однієї хвилини говорити на будь-яку тему, уникаючи лівих звуків та замінюючи їх на паузи, при цьому підтримувати візуальний контакт, правильно інтонувати та говорити про щось зі смислом. Проте, найголовніша ціль такого тренування – це уникнення лівих звуків та заміна їх на паузи.
Стопроцентна правильність( правильна побудова речень), яка є у текстовій промові, непотрібна в усній публічній промові. Занадто механізована правильність забирає природність.

Ответы

Ответ дал: KristinaViktorivna
0

Відповідь:

Шановний авторе,

1. Тема тексту: "Секрети успіху публічного виступу". Основна думка: Публічні виступи вимагають особливих навичок і прийомів для залучення уваги аудиторії та передачі інформації ефективно.

2. Відповіді на запитання:

- Автор порівнює публічні виступи зі звичайною розмовою, вказуючи на необхідність активної підтримки уваги аудиторії під час виступу.

- Експерт розповів про способи підтримки уваги, такі як залучення аудиторії, задавання питань та зоровий контакт.

- Експерт називає "лівими звуками" неконтрольоване вживання звуків типу "ееее..ммм" у публічних виступах.

- Замість "лівих звуків" експерт радить використовувати паузи.

- Ви можете поділитися своєю думкою щодо пауз у виступах і схвалювати їх корисність або некорисність.

- Якщо ви плануєте виступи, ви можете взяти до уваги поради експерта, зокрема щодо заміни "лівих звуків" на паузи та тренування в домашніх умовах.

3. Види аудіювання у тексті: аналітичне та критичне аудіювання, оскільки текст розглядає конкретні прийоми та поради щодо публічних виступів та робить оцінку їхньої ефективності.

Пояснення:

Вас заинтересует