Терміново!
1.Середньорічна вартість основних засобів становить 10 млн. грн., За звітний період валова продукція склала 25 млн. грн., чисельність робітників 3200 чоловік. Показник фондомісткості становить:
Виберіть одну відповідь:
0,40 грн. грн. ОЗ /1 ВП
2,50 грн. ВП /1 грн. ОЗ
7,81 грн. ВП /1 грн. ОЗ
0,25 грн. грн. ОЗ /1 ВП
2.Витрати на матеріал – 68 грн., покупні напівфабрикати – 24 грн. Основна заробітна плата виробничих робітників на один виріб за операціями розмітки 1,60 грн., різки – 1,40 грн., згинання – 0,50 грн., складання – 2,50 грн., зварювання – 3,00 грн. Додаткова заробітна плата – 15%; єдиний соціальний внесок становить - 36,76%. Витрати на утримання та експлуатацію обладнання – 3,45 грн/шт. Цехові (загальновиробничі) витрати становлять 80%. Виробнича собівартість пристосування для зварювання становить:
Виберіть одну відповідь:
116,31 грн.
117,39 грн.
116,80 грн.
117,88 грн.
3В цеху планується випуск виробів загальною кількістю 80000 од. Норма часу на одиницю продукції – 3,7 год. Процент перевиконання норм виробітку – 10%. Ефективний фонд часу роботи одного середньооблікового працівника складає 1836 год., режим роботи цеху – 2 зміни. Чисельність робітників цеху складає:
Виберіть одну відповідь:
147 чол.
292 чол.
146 чол.
294 чол.
Ответы
Відповідь:Показник фондомісткості (ФМ) обчислюється за формулою:
ФМ
=
Середньорічнавартістьосновнихзасобів
Валовапродукція
.
ФМ=
Валовапродукція
Середньорічнавартістьосновнихзасобів
.
За заданими даними:
Середньорічна вартість основних засобів = 10 млн. грн.
Валова продукція = 25 млн. грн.
ФМ
=
10
млн
.
грн
.
25
млн
.
грн
.
=
0
,
4.
ФМ=
25млн.грн.
10млн.грн.
=0,4.
Показник фондомісткості становить 0,4 грн. грн. ОЗ / 1 грн. ВП.
Для розрахунку виробничої собівартості пристосування для зварювання, спочатку розрахуємо витрати на операцію зварювання:
Основна заробітна плата за зварювання = 3,00 грн.
Додаткова заробітна плата (15% від основної) = 0,15 * 3,00 грн. = 0,45 грн.
Загальна заробітна плата за зварювання = 3,00 грн. + 0,45 грн. = 3,45 грн.
Витрати на утримання та експлуатацію обладнання = 3,45 грн/шт.
Цехові витрати (загальновиробничі) = 80% від заробітної плати за зварювання = 0,80 * 3,45 грн. = 2,76 грн.
Виробнича собівартість пристосування для зварювання = Витрати на операцію зварювання + Витрати на утримання та експлуатацію обладнання + Цехові витрати
Виробнича собівартість пристосування для зварювання = 3,45 грн. + 3,45 грн. + 2,76 грн. = 9,66 грн.
Отже, виробнича собівартість пристосування для зварювання становить 9,66 грн.
Для розрахунку чисельності робітників цеху, спочатку визначимо кількість робочих годин, яка потрібна для виробництва 80000 одиниць продукції з урахуванням перевиконання норми виробітку:
Час виробництва = (80000 од. * 3,7 год./од.) * (1 + 10%) = 296000 год.
Тепер розрахуємо кількість робочих годин в режимі 2 зміни з ефективним фондом часу 1836 год.:
Кількість робочих годин в цеху = Час виробництва / Ефективний фонд часу = 296000 год. / 1836 год. = 161 чол.
Отже, чисельність робітників цеху складає 161 чол. У режимі 2 зміни це число можна поділити на 2:
Чисельність робітників цеху в одній зміні = 161 чол. / 2 = 80,5 чол.
Оскільки число робітників повинно бути цілим числом, тоді чисельність робітників цеху складає 81 чол.
Відповідь: 81 чол.
Покрокове пояснення: усе просто