• Предмет: География
  • Автор: celcheel28
  • Вопрос задан 3 месяца назад

помогите пожалуйста.

Приложения:

Ответы

Ответ дал: rhfcfdtw
0

Відповідь:

1) Геродот ( 5 століття до н.е. )Один з перших грецьких істориків та географів. Згадував територію, що відповідає сучасній Україні, в своїх творах. | Описував племена, які мешкали на території Скіфії, та їх звичаї.

2 )Абу-Хамід.(арабський письменник і вчений) ,(XII ст).                                   Після утворення держави Київської Русі завдяки арабським та європейським мандрівникам та купцям відомості про Україну значно поширилися у світі. Їхні звіти містили географічну інформацію про окремі українські землі, господарське та політичне життя на них.  У своїх книжках «Антологія деяких чудес Заходу» та «Космографія» він докладно описав природу, господарство, торгівлю та побут населення Русі-України.

3)Нестор – літописець (XIIст.)

З'явились перші вітчизняні згадки про територію нашої держави є у літописах, княжих грамотах, літературних творах. У найдавнішому літописі «Повість минулих літ»  змальовує природу, описує народи, які заселяли землі, їх політичні й торгові зв’язки з іншими державами, що здійснювалися суходолом, річками, морем, у тому числі й «шляхом із варяг у греки», тобто по Дніпру й Чорному морю. У Київському та Галицькому літописах вживається назва «Україна» (вперше у 1187 р.).

4) Габріель Боплан ( 17 століття ). Французький інженер та картограф, який провів дослідження Правобережної та Лівобережної України в складі Польщі. | Створив детальну карту України, відому як "Карта Боплана".

5) Григорій Григорович Капустін – рудознавець,  уXVIII столітті ,у 1721 році , - здійснив поїздки на схід України для уточнення даних про вугілля і відкриває поклади кам’яного вугілля Донецького басейну.  Але ,важається, що першими відкрили вугілля шляхтич Микита Вепрейський та Семен Чирков на початку XVIII століття

6)Василь Васильович Докучаєв .Основоположник ґрунтознавства. . З 1888 по 1894 рр. досліджував грунти України, в тому числі і грунти Полтавської губернії.  Був ініціатором створення полезахисних смуг для боротьби з вітровою ерозією

6)Василь Назарович Каразін – український вчений, громадський діяч, засновник першого у східній Україні Харківського університету (1805 р.). Першим запропонував створення метеорологічних станцій по всій державі. В.Н.Каразін (*1773 - †1842 рр.)

7) Станіслав Рудницький ( 19 століття )Український географ, який вивчав фізичну та економічну географію України, включаючи гірські ланцюги Карпати і Кримські гори. | Проводив дослідження гірських рельєфів і кліматичних особливостей України,  основоположник політичної та військової географії, вважається основоположником сучасної української географії.

8) Сучасні географічні дослідження | 20 століття -( сучасність )   Сучасні географи та науковці проводять дослідження в галузі географії України, включаючи стан навколишнього середовища, демографію, економіку та інше. | Вивчення змін клімату, розвитку міст і інфраструктури, а також охорони природи є актуальними напрямками сучасних географічних

Серед сучасних вчених -Володимир Володимирович Вернадський (*1863 - †1945 рр.)    основоположник геохімії та вчення про біосферу, один з перших президентів Академії наук України український філософ, природознавець, мислитель, засновник геохімії, біогеохімії та радіології, космізму.Здійснював ,дослідження грунтів,  геохімічні закономірності будови і складу Землі, хімічний склад земної кори і гідросфери, міграцію хімічних елементів у земній корі, вчення про біосферу як цілісну природну систему, а також про ноосферу – впливу людського розуму на навколишній світ.

Пояснення:

В таблицю самостійно занесишь  з тексту,успіхів.

Вас заинтересует