есе на тему«Ідентичність змінювати(не)можна»

Ответы

Ответ дал: StArK453773
1

ответ:

обьяснення:

Що таке ідентичність і як вона формується

Ідентичність - невіддільна характеристика людини, що виявляється, з одного боку, у визнанні своєї унікальності, а з іншого - у відчутті належності до певної спільноти.

Особистісний рівень ідентичності - це набір індивідуальних ознак, які зумовлюють унікальність людини.

Соціальний рівень ідентичності - усвідомлення й дотримання людиною норм і очікувань соціального середовища, у якому вона перебуває.

Після народження ми поступово набуваємо певних, притаманних лише нам, ознак. З волі батьків, родичів отримуємо ім’я та прізвище. Проживаючи у певному населеному пункті, стаємо його мешканцями. А ще культурне середовище, навчання, робота, громадська активність, стосунки з родичами, друзями, колегами допомагають нам сконструювати особисте «Я». Ідентичність і є результатом цього складного та багатовимірного процесу. Становлення ідентичності триває впродовж усього життя.

У структурі ідентичності розрізняють два рівні - особистісний і соціальний. Особистісний стосується індивідуальних характеристик людини; соціальний рівень виявляє солідарність людини з ідеалами, цінностями, стандартами різних соціальних груп і спільнот, до яких вона належить у різні життєві періоди.

Ідентичність змінювати (не) можна

Криза ідентичності - феномен тимчасової втрати особистісних орієнтирів.

Самовизначення - усвідомлення людиною своєї соціальної сутності, свого місця в суспільстві; це особистісна здатність людини бути вільною та готовність брати на себе відповідальність за здійснюваний вибір.

Ідентифікація - процес емоційного та/або свідомого самоототожнення людини з іншою людиною, групою людей, засвоєння цінностей і норм тієї спільноти, до якої вона належить чи прагне належати.

Самоідентифікація - одна з потреб людини, що усвідомлює себе частиною групи, по-перше, активно прагнути до самовираження, а по-друге, оцінювати свою поведінку відповідно до власних ціннісних орієнтирів.

Ідентичність - динамічна, мінлива конструкція, яку людина формує впродовж усього життя. Деякі елементи ідентичності є порівняно сталими, наприклад фізичні характеристики індивіда, етнокультурне походження. Втім, більшість складових ідентичності є змінними. За певних життєвих обставин деякі елементи втрачають свою актуальність для людини, їм на зміну приходять інші. Свобода вибору у формуванні власної ідентичності є засадничою умовою дотримання прав людини. Кожен індивід має право змінювати й моделювати складові своєї ідентичності задля формування стійких зв’язків із навколишнім світом, набуття нового досвіду та ознайомлення з надбаннями інших соціальних груп і культур.

елементи ідентичності ми переймаємо від своїх рідних, оточення, від людей, яких поважаємо. Результат може задовольняти нас, але не подобатися іншим. Наприклад, рідні можуть не розділяти захоплення дитини певного молодіжною субкультурою. Та згодом і нас самих уже не влаштовує сконструйована раніше ідентичність. Ми можемо відчувати розчарування через те, що деякі елементи не відповідають часу, суперечать набутим цінностям, обмежують перспективи розвитку. Феномен тимчасової втрати особистісних орієнтирів дослідники називають кризою ідентичності. Найчастіше кризи ідентичності трапляються у підлітковому віці. Втім, у цьому віці існує і більше можливостей для їхнього подолання, як-от: спілкування з друзями, заняття спортом, волонтерство, громадська активність. Найважливішим є те, що, долаючи кризу, ми продовжуємо творити власну ідентичність.

Особиста гідність - синонім понять «честь» і «репутація». Вона може змінюватися залежно від наших вчинків і того, як їх оцінює суспільство.

Ранній юнацький вік вважають найкращим часом для самовизначення людини, коли вона намагається окреслити свій життєвий шлях, зокрема, обираючи професію, визначаючи необхідний рівень освіти, місце проживання, оточення, напрями й перспективи самореалізації, розвитку й зростання. Це спонукає нас, з одного боку, до усвідомлення себе членом суспільства, а з іншого - до розуміння власної унікальності, своїх інтересів та здібностей, що задають вектор саме нашому життєвому шляху, наповнюючи його сенсом. Уникнути ідентифікації та самоідентифікації - як тривалого процесу пошуку та сприйняття себе через «іншого» - неможливо. Ми відчуватимемо водночас свою цінність і свої обмеження. Совість і почуття особистої гідності мають стати нашими першими життєвими орієнтирами.

Вас заинтересует