• Предмет: География
  • Автор: nastia22463y
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Поясніть в чому відмінності океанічних та материкових літосферних плит; причину різниці в швидкості рухів; причину утворення землетрусів та цунами; причину того, що деякі плити нібито піднурюють під інші під час зустрічного руху

Ответы

Ответ дал: danulob
0

Ответ:

Відмінності між океанічними та материковими літосферними плитами:

Океанічні літосферні плити складаються в основному з важких силікатних порід, таких як базальт, і мають вищу щільність в порівнянні з материковими плитами.

Материкові літосферні плити складаються з різноманітних порід, включаючи граніти та силікатні породи, і мають меншу щільність.

Причина різниці в швидкості рухів плит:

Рух літосферних плит визначається конвекційними струменями розігрітого магми в мантії Землі. Океанічні плити рухаються швидше, оскільки вони є тоншими і легшими, тому що більшість їх маси складається з базальту. Материкові плити рухаються повільніше, оскільки вони товщі і важчі, і мають більше опору.

Причина утворення землетрусів та цунамі:

Землетруси виникають через зіткнення, рух або розсування літосферних плит. Під час цих процесів виникають напруження, які врешті-решт можуть призвести до руйнівних підземних землетрусів.

Цунамі виникають, коли великі маси води в океані порушуються, зазвичай через підводні землетруси, вулканічні виверження або зсуви морського дна. Ця порушення поверхні моря створюють хвилі, які поширюються з великою швидкістю та можуть завдати значних збитків на берегах.

Причина піднурювання одних літосферних плит під інші під час зустрічного руху (субдукція):

Цей процес відбувається, коли товща океанічної літосфери збільшується завдяки накопиченню осадових порід та охолодженню базальтового матеріалу. Ця збільшена товщина та вага змушують океанічну літосферу опускатися під материкову літосферу внаслідок гравітаційних сил. Цей процес веде до формування субдукційних зон і активних вулканічних областей.

Объяснение:

Ответ дал: avramenkonastya06586
1

Ответ:

Объяснение:

Океанічні та материкові літосферні плити відрізняються своєю структурою, товщиною та складом:

1. Океанічні літосферні плити:

  - Мають високу щільність і сталу товщину, в середньому близько 100 км.

  - Складаються переважно з базальту, що є мінералом, характерним для океанічної кори.

  - Швидше охолоджуються і молодші за віком порівняно з материковими плитами.

2. Материкові літосферні плити:

  - Мають меншу щільність та більшу товщину, в середньому до 250 км.

  - Складаються головним чином з граніту, що є основним матеріалом материкової кори.

  - Зазвичай старші порівняно з океанічними плитами.

Швидкість руху літосферних плит зумовлюється декількома факторами:

1. Різниця в щільності: Океанічні плити мають вищу щільність, тому вони схильніші до занурення під материкові плити. Це впливає на швидкості руху, оскільки океанічна кора може бути субдукційною зонована під материкову кору.

2. Текуче астеносфера: Рух літосферних плит сприймається як "плавання" їх на в'язкій астеносфері. Швидкість руху залежить від внутрішнього течії астеносфери.

Землетруси та цунамі виникають через таку причину:

1. Тектонічні плити здійснюють рух іноді проти одна одної, в результаті чого виникають опуклості та виемки.

2. Коли накопичене напруження між плитами перевищує міцність порід, виникає руйнівний землетрус. Енергія, що вираховується у процесі землетрусу, поширюється у вигляді сейсмічних хвиль.

3. Землетруси на дні океану можуть викликати утворення цунамі - великих хвиль, які поширюються у всі боки, здатні вплинути на прибережні області та нанести значні руйнування.

Коли плити наближаються одна до одної в результаті зустрічного руху, може виникати так званий "субдукційний комплекс". Цей процес відбувається через різницю в щільності між океанічною та материковою плитами. Іноді, коли більш щільна океанічна плита занурюється під менш щільну материкову плиту, вона утворює піднуреної область, в результаті чого можуть утворюватися гора або гірський ланцюг.

Вас заинтересует